Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Општи вицеви

  Share
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by balAlajkA on Вто 10 Фед 2009, 03:17  не мооооом АААААААААААААа

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Вто 10 Фед 2009, 11:35

  Судијата му одбројува на боксерот кој е во нокдаун кога една баба се дере од публиката:
  - Не станува тој,го знам од автобусот...

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Вто 10 Фед 2009, 11:37

  Што вика Брус Вилис кога влегува во Анхоч?
  Дај хард....

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Вто 10 Фед 2009, 11:39

  - Трпе имаш ли ти нешто против црнците ?
  - Безбол палка...

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Вто 10 Фед 2009, 11:40

  Поминува Трпа покрај гробишта кога пред него излегува вампир...Трпе право вади крст,а вампирот:
  - Џабе ти е тоа батка...Јас сум муслиман...
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Вто 10 Фед 2009, 18:38

  LostSoul напиша:Поминува Трпа покрај гробишта кога пред него излегува вампир...Трпе право вади крст,а вампирот:
  - Џабе ти е тоа батка...Јас сум муслиман...
  закон


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Вто 10 Фед 2009, 18:38

  Karan напиша:Дали знајте како се викаше коалицијата на ДУИ и СДСМ ?

  Guns'n'Roses rock and roll

  иаку го знаев ми го имаше кажано


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Владимир

  Male Мислења : 1280
  Местолокација : довезенце
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Владимир on Вто 10 Фед 2009, 19:12

  Хитлер фаќа група на роми така фино лепо решава да ги стави во гасна комора и да им ја реши судбината. Ги собираат сите роми, ги буткаат внатре во комората, затвораат врата и пуштаат гас. 15 минути ништо не се слуша од внатре, пола саат проаѓа уште нема ништо. После 1 час некој тропа на вратата од внатре и се слуша како вика: Абе ајде нема смисла пуштете не ќе се испогушиме овде!!!

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Morholt on Вто 10 Фед 2009, 23:59

  Си биле мајка, татко и син мравки, се наоѓале пред пруга
  и синот рекол ај ние четворица побрзо да поминиме
  Како то четворица што мислите?

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Morholt on Сре 11 Фед 2009, 00:11

  бидејќи никој не се јави јас да си одговорам
  мравчето не знаело да бројт :?
  avatar
  Flow

  Female Мислења : 462
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2009-02-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Flow on Саб 14 Фед 2009, 11:56

  mislam

  Си бил некој џанак и се џаначел низ парк.
  Одеднаш се појавиле џандари и почнале да го бркаат. Џанакот,целиот исплашен,рипнал во езерцето.
  Коа го фатиле џанакот им рекол -Пуштетеме, ке ви исполнам по три желби.


  Си бил некој џанак и се џаначел по дома.
  По некое време му ѕвонат двајца џандари и му викаат: Дечко,отвори да поразговараме.....
  Џанакот:Па разговарајте.........
  avatar
  Beholder
  Ало бре, није ти ово Техеран!
  Ало бре, није ти ово Техеран!

  Male Мислења : 643
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Beholder on Саб 14 Фед 2009, 15:24

  Имало не светов некој многу добар човек. Ама човек ко човек еден ден умрел. И ко отишол кај Св. Петар овај решил да му испилнит една желба за добрината шо ја праел дур бил на земјата.
  Човекот „ Абе Свети Петре сакам да изградиш еден мост што ќе ги поврзвит Европа и Америка ’’
  СВ. Петар „Море човече немаш некоја полесна желба ова многу е’’
  Човкот „Епа ко така дај бар еднаш да почнам да ги разбирам жениве’’
  Св. Петар „ А извини, тој мостот со две или со три ленти рече...’’
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Саб 14 Фед 2009, 17:50

  Вицов има добра поента


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  danna*shoe

  Female Мислења : 6846
  Местолокација : секаде, тука, тамо..
  Зачленет на : 2008-10-24

  Re: Општи вицеви

  Пишување by danna*shoe on Нед 15 Фед 2009, 16:32

  биле си 20 мажи и една жена на пуст остров и после десет дена жената речела - ахх неможам веќе- и умрела...... после уште 10 дена мажите речеле аххх неможеме веќе- и ја закопале...............после 30 дена мажите пак речене ахххххх неможеме веке - и ја откопале
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Општи вицеви

  Пишување by bloody on Нед 15 Фед 2009, 22:10

  Двајца наркомани се возеле у автобус.Доаќа некоја стара баба и им вика ај бе дечки некој од вас ак сака да стане ја да седнам,стара сум.
  Тогаш едниот наркоман му вика на другиот,абе знам ја јас таа финта,ти ќе станеш она ќе седне.
  avatar
  Batak
  Директор
  Директор

  Male Мислења : 5275
  Местолокација : Батакџилница
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batak on Вто 17 Фед 2009, 21:53

  Како умрел Капетан Кукаsto
  Серел и се избришал со погрешна рука.
  avatar
  frose
  Пивопиец
  Пивопиец

  Female Мислења : 9441
  Местолокација : Негде Низ Скопјево
  Зачленет на : 2008-10-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by frose on Сре 18 Фед 2009, 14:39

  Отишол дедо мраз во бардовци и им рекол на ретардираните.
  - Ајде сега кој ќе ми испее песничка ќе му дадам пакетче. И сите почнале...
  - Ауауаиуиауиауаиуаиау!
  Дедо мраз на тоа возвраќа:
  - Ааа! Кој се зеза нема пакетче.
  avatar
  frose
  Пивопиец
  Пивопиец

  Female Мислења : 9441
  Местолокација : Негде Низ Скопјево
  Зачленет на : 2008-10-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by frose on Сре 18 Фед 2009, 14:39

  Си било некое детенце во прво одделение и учителката го прашува на гранка стојат 10 врапчиња пука ловџија и отепал 2 колку останале?
  8 учителке!
  Е не се 8 другите од страв избегале а ми се допаѓа како размислуваш.
  А јас учителке можи да поставам едно?
  Прашај вика...
  Е вака, ако стојат 3 жени една до една и едната лижи сладолед од горе до доле, другата го лапа цел, а третата само на врвот полека лижи, која од нив е мажена?
  -Таа шо го лижи цел?
  -Не, таа шо има бурма на прстот но ми се допаѓа како размислуваш.
  avatar
  frose
  Пивопиец
  Пивопиец

  Female Мислења : 9441
  Местолокација : Негде Низ Скопјево
  Зачленет на : 2008-10-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by frose on Сре 18 Фед 2009, 14:40

  Дедо, дедо...знајш шо е сексsto
  Знам!
  Е шо е?
  Да станиш на сабајле, да исцепиш дрва, да запалиш оган, да појдиш до продавница, да купиш леб, да купиш млеко, да се вратиш, да....
  Еееееееее дедо!? Тоa не е секс!
  Незнам внуче ама мене бабати секое сабајле така ме ебава!
  :podbivnost: :podbivnost:

  PERDUL

  Мислења : 4
  Зачленет на : 2009-02-15

  Општи вицеви

  Пишување by PERDUL on Сре 18 Фед 2009, 16:11

  да бе финтава е .. да дајт господ децата да ти игрет на струјно коло :D:D:D:D:D:D:D....или пак да дајт господ да купис телевизор без далинско:D:D:D:D:D ... заеби то е
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by prozaque on Саб 21 Фед 2009, 16:52

  На час по историја во Древниот Египет, учителката им диктира на децата:
  -Рамзез III бил многу препотентен човек..
  Кренало некое од децата рака и прашало.
  -Извинете учителке, "препотентен" се пиши со 2...или со 3 ку*ој?  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Пон 23 Фед 2009, 14:26

  Се спрема Тарзан да рипа од Камениот Мост во Вардар,го гледа Трпе и му вика:
  - Не скокај пријателе,кај нас долу има многу школки...
  - Абе пријателе јас со лавови,со тигри се борам,немам страв,та од школки ќе сум се плашел...
  Рипа Тарзан,двојно салто и го нема 5 минути да излезе...Излегува целиот крвав...
  - Аман бе какви ви се овие школки...
  - Па имаш две од Фиќо,една од Лада,една од 101...
  avatar
  frose
  Пивопиец
  Пивопиец

  Female Мислења : 9441
  Местолокација : Негде Низ Скопјево
  Зачленет на : 2008-10-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by frose on Пон 23 Фед 2009, 14:37

  Во една месарница: - Добар ден, ве молам еден метар колбаси!
  - Простете, ние овде колбасите не ги продаваме на метар, туку на кило.
  - Добро, тогаш дајде ми километар колбаси.
  avatar
  frose
  Пивопиец
  Пивопиец

  Female Мислења : 9441
  Местолокација : Негде Низ Скопјево
  Зачленет на : 2008-10-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by frose on Пон 23 Фед 2009, 14:40

  - Зошто плачеш?
  - Ме претепа Симо.
  - Зашто те истепа?
  - Му кажав дека е морон.
  - Кога му кажа? - Пред 3 години.
  - Пред 3 години?! А зашто дури сега те истепа.
  - Затоа што дури сега дозна што е морон.
  avatar
  frose
  Пивопиец
  Пивопиец

  Female Мислења : 9441
  Местолокација : Негде Низ Скопјево
  Зачленет на : 2008-10-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by frose on Пон 23 Фед 2009, 14:43

  Се вработил Симо како кустот во еден музеј. Бидејќи немал поим што да им раскажува на посетителите тој измислувал, зборувал се што ќе му паднело на памет. Така, кога група посетители налетале на еден череп и го прашале чиј е тој. Симо веднаш рекол дека тоа била главата на Крали Марко. - Добро, му рекол еден од посетителите, а чиј е овој другиот, помалиот череп? - Исто на Крали Марко, само кога бил помал - мирно одговорил Симо.

  Sponsored content

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:02