Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Општи вицеви

  Share
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Сре 25 Фед 2009, 02:17

  - што и рекол машкиот октопод на женскиот октопод?
  - може да те држам за рака, рака, рака, рака, рака, рака...?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Рокси on Сре 25 Фед 2009, 23:47

  Малиот Трпе ја прашал учителката дали може да разговара со неа по часот.
  Учителката: Што е Трпенце?
  Трпе: Многу сум паметен да останам у овој клас, досадно ми е. Сакам директно у гимназија.
  За ова бил извесетен и директорот кој му рекол да малиот Трпе да полага тест.
  Полага малиот Трпе пол саат, директорот е задоволен, на крај учителката сакала да постави неколку прашања.
  Учителката: Добро, Трпенце. Кравата има 4, а јас 2. Што е тоа?
  Трпе: Нозе, госпоѓо.
  Учителката: Точно. Каде имаат жените највиткани влакна?
  Директорот се спрема да интервенира кога Трпе вели: Во Африка.
  Учителката: Што е тоа меко, а на рацете на жените станува тврдо?
  Директорот ококорил очи, но Трпе рекол: Лак за нокти.
  Учителката: Што имаме ние жените и мажите на средина на нозете?
  Трпе: Колена!
  Учителката: А што има мажената жена пошироко од немажената?
  Директорот не им верува на ушите!
  Трпе: Кревет!
  Учителката: Кој дел од моето тело е највлажно?
  Трпе: Јазикот!
  Учителката: Кој збор почнува со "п", може да биде суво и влажно и мажите сакаат да го гледаат?
  Трпе: Пат!
  Директорот, без здив, целиот препотен, го прекинува тестот и вика: Не те праќам во гимназија, туку право на факултет!
  Дури и јас би одговорил погрешно на прашањава ...
  Наравоучение: Човекот со годините станува се поперверзен!

  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Татко му на Стен on Сре 25 Фед 2009, 23:49

  ААААА,закон е ова Од кај го препиша,а?

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Рокси on Сре 25 Фед 2009, 23:51

  од таратур.... морав, ептен ми беше смешен
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Чет 26 Фед 2009, 12:30

  Леле вицов


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Пон 02 Мар 2009, 11:19

  Македонец,Шиптар и Србин фаќат златна рипка...Рипката им вика ќе им исполни по една желба...
  Македонецот...
  - Македонија цела да е,и да нема ниту еден шиптар во неа...
  Исполнето...
  Шиптарот...
  - Косово да е независно од Србија и да е споено со Албанија и да се опкружени со висок ѕид...
  Исполнето...
  Србинот...
  - Рибо,а тој ѕидот на Шиптарот пропушта вода?
  - Не...Ништо не пропушта...
  - Полни!!!!
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bright on Пон 02 Мар 2009, 12:07

  добра е вицот .. ама и од Рокси е закон !
  avatar
  Batak
  Директор
  Директор

  Male Мислења : 5275
  Местолокација : Батакџилница
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batak on Нед 08 Мар 2009, 23:02

  Како Џејмс Бонд кажува колку е саат?
  - Петнаесет. Осум и петнаесет!
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Dirge on Пон 09 Мар 2009, 19:41

  Зошто се албанците посрекни од македонците?
  -зашто го имаат охридско езеро а ги немаат охриѓани

  п.с.Без навреда вицов го прочитав во весник
  avatar
  Tarana

  Male Мислења : 5821
  Местолокација : Струга
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Tarana on Пон 09 Мар 2009, 19:43

  затоа пак ги имет Стружани
  хаха

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Пет 13 Мар 2009, 14:19

  Разговараат двајаца чечнски овчари...Едниот на еден рид,другиот на друг и се довикуваат...
  - Абе слушна,Русите се качиле на месечината?
  - Сите sto
  - Не бе па ти...Еден...
  - Еден?Голема работа....

  ***************************************************************
  Доаѓа Трпе на школо,целото лице потечено...Го питува учителката...
  - Леле Трпе што ти е такво лицето...
  - Ми застана пчела на горната усна...
  - И те касна,кутрото?
  - Не,имав среќа тате ја отепа со лопатата...
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Татко му на Стен on Вто 17 Мар 2009, 14:03

  Белграѓанка му вели на охриѓанец:
  - Ја би се удала за тебе!
  А тој и одговара:
  - Ти аку се удајш за мене, јас се бесам на чинарон!  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Вто 17 Мар 2009, 14:08

  Разговор...
  - Зошто вие охриѓани на секој збор ставате Т на крајот sto
  - З'ш?Се приметвит sto
  avatar
  .::Metallica::.

  Male Мислења : 60
  Местолокација : охрид
  Зачленет на : 2009-03-18

  Re: Општи вицеви

  Пишување by .::Metallica::. on Чет 19 Мар 2009, 18:55

  биле Бучко,Рада,Бране и Грујо и дошол волк ....и го изел Али Ахмети :naokolu:
  avatar
  .::Metallica::.

  Male Мислења : 60
  Местолокација : охрид
  Зачленет на : 2009-03-18

  Re: Општи вицеви

  Пишување by .::Metallica::. on Чет 19 Мар 2009, 18:59

  Зш Гордана Јанкулоска не ги бричит бркоњеsto
  -Зш сакала да бидит ко Чак Норис
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Чет 19 Мар 2009, 19:01

  .::Metallica::. напиша:Зш Гордана Јанкулоска не ги бричит бркоњеsto
  -Зш сакала да бидит ко Чак Норис

  браво


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  .::Metallica::.

  Male Мислења : 60
  Местолокација : охрид
  Зачленет на : 2009-03-18

  Re: Општи вицеви

  Пишување by .::Metallica::. on Чет 19 Мар 2009, 22:15

  Кој е основен услов за да бидиш член на Вмроsto
  -Да немојс да ја речиш буквата р

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Пет 20 Мар 2009, 11:38

  Си шета Трпе по шумата кога одеднаш пред него се појавува добрата вила...
  - Трпе пошто си добар човек ќе ти исполнам 3 желби...
  Ја гледа Трпе вилата,онака младичка,згодна ко од калап...
  - Абе имам една,ама трипати ќе ми ја исполниш....
  avatar
  Tarana

  Male Мислења : 5821
  Местолокација : Струга
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Tarana on Пет 20 Мар 2009, 14:28

  Како се вика на Турски за Орбит мастики?!?!?!
  МАСТИК ФАНТАСТИК,ЈОК ШЕЌЕР,ЈОК КАРИЕС


  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Општи вицеви

  Пишување by bloody on Саб 21 Мар 2009, 23:37

  И приоѓа еден фраер на плавуша.
  - Здраво маче. Шо праиш ма?
  - Еве читам нешто интересно. Индијанците имале најдебели пениси, а Шпанците најдолги. А ти како се викаш?
  -Џеронимо Родригес!!!
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by prozaque on Нед 22 Мар 2009, 02:40

  Некојси дрвосечач еден ден решил да сечи дрва длабоко во шумата.Таман му фрлип око на едно дрво и да замавни со секирата да почни да го сечи, дрвото оживеало и му рекло да не го сечи оти ќе му исполни 3 желби.
  -Првата желба..сакам сите пари на светот да се мои...рекол дрвосечачот..
  -Исполнето..рекло дрвото..
  -Втора желба...сакам сите жени на светот да се заљубат во мене...
  -Исполнето...рекло дрвото
  -И трета желба, најди ми невино чупе од битолскиот интернат...
  ..:Се помислило дрвото едно 10тина секунди и рекло....Сечи братеее, сечи!!


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batty on Сре 25 Мар 2009, 02:20

  Немам виц, немам букви, ама имам слика, а сликата понекогаш е како 1000 зборови.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Сре 25 Мар 2009, 09:02

  ...Е ај да те видам не гласај за него...
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by balAlajkA on Сре 25 Мар 2009, 11:27

  се поболив од смеааа
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Сре 25 Мар 2009, 12:14

  Среќа што не сум во Скопје :hahasto:


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?

  Sponsored content

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:06