Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Општи вицеви

  Share
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Нед 21 Сеп 2008, 00:45

  Morbid напиша:Како се вика гасна комора на Германски?
  - Jewbox.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Нед 21 Сеп 2008, 00:49

  Mu teknalo na gospod da sleze na zemjata i da se preprai u siromasen covek, da vidi dali nekoj ke mu pomogne. i Pita gospod i nikoj ne go ni poglednuva i doaga nekoj narkoman i mu vika: sakas edna dobra treva? i gospod odgvara: pa daj da probam. I po nekoe vreme gospod mu vika na narkomanot: ej znaes so ja sum gospod a narkomanov mu odgovara: Abe ti rekov deka trevata e dobra


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Нед 21 Сеп 2008, 00:50

  Го питува учителката Трпе:
  - Трпе колку е далеку Плутон од Сонцето...
  - Отприлика колку и Милан од Лига на Шампиони...


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Dirge on Нед 21 Сеп 2008, 00:55

  Лепрозен е**л сидаш. Сидашот му вика:
  - Знаеш дека имам сида?
  - Нема везе и онака цел ми остана кај тебе.
  ***
  Која е разликата помеѓу бебе и камења?
  - Камењата не можеш да ги стовараш со вила.
  ***
  Што е тоа мало црвено во количка?
  -Бебе што грицка жилети.
  (Мај фејворит виц)
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Dirge on Нед 21 Сеп 2008, 00:56

  Каков е лепрозен кога се бања?
  - Како шумеча таблета

  ***
  Две деца паѓаат од зграда, едното умрело а другото не. Зошто?
  - Се закачило со едното око на антена.
  avatar
  Hannibal^Lecter

  Male Мислења : 140
  Местолокација : Санаториум
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Hannibal^Lecter on Нед 28 Сеп 2008, 12:13

  Tarana напиша:мојот свет се вика рубрика,цела страна црна хроника,мојот свет се осум ноти ,трета смена на работа

  Мојот све се вика ајварче нема тегла ниту капаче мојот све се оосум кришки еден калап сирејНе......хаха
  avatar
  Hannibal^Lecter

  Male Мислења : 140
  Местолокација : Санаториум
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Hannibal^Lecter on Нед 28 Сеп 2008, 12:17

  Што е тоа сто заба и две муда? Крокодил.
  А сто муда два заба? Пензионерски дом.
  avatar
  Hannibal^Lecter

  Male Мислења : 140
  Местолокација : Санаториум
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Hannibal^Lecter on Нед 28 Сеп 2008, 12:20

  Хитлер наредил едно 70-80 евреи еден позади друг, пред дупка и им вика:
  Ајде ти скоски со главата надоле, На другиот му вика ајде ти скоскини со едната ного на лева страна испружена на третиот ајде ти скокни на стомак........И само се слуша од таму Хитлер доста играш тетрис те бараа на телефон!!!
  avatar
  Hannibal^Lecter

  Male Мислења : 140
  Местолокација : Санаториум
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Hannibal^Lecter on Нед 28 Сеп 2008, 12:25

  Плавуша оди да купи карти за во кино….
  Дајте ми две карти...
  За „Ромео и Јулија“ ?
  Не бе, за мене и другарка ми!
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Нед 28 Сеп 2008, 14:35

  Си седат двајца пензионери во парк на клупа и едниот му вика на другиот:

  - Зеде леб за гулабите?
  - Не бе јас без леб ги јадам.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Стефка

  Female Мислења : 29
  Местолокација : Скопско поле
  Зачленет на : 2008-09-21

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Стефка on Нед 28 Сеп 2008, 17:02

  Hannibal^Lecter напиша:
  Tarana напиша:мојот свет се вика рубрика,цела страна црна хроника,мојот свет се осум ноти ,трета смена на работа

  Мојот све се вика ајварче нема тегла ниту капаче мојот све се оосум кришки еден калап сирејНе......хаха

  мојот свет се вика музика секој ден ми свират цревата мојот свет се осум деца една мајка стечајка.....хуху

  Шмугле

  Female Мислења : 4307
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Шмугле on Вто 30 Сеп 2008, 13:22

  Баба Рога пред да си легне проверува дали Шмугле и се крие во плакарот... :naokolu:
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Сре 08 Окт 2008, 11:31

  Молер оди во лудница да бојадисува, го гледаат двајца лудаци и едниот му вели на другиот:
  - Ајде бе да му ја тргнеме скалата и молерот да падне.
  - А бе, колку си глупав, нели глеаш дека се држи за четката.

  *********************

  Цветко се расправал со жена му, само што не дошле до развод. И потоа тој решил да се обрати кај нејзините родители и да побара помош. Кога отишол кај нив тие го прашале:
  - А, дали ти зете се обиде на убав начин да се смириш со нашата ќерка?
  - Да, секако. Но таа ми рече да одам по ѓаволите... и ете така ја дојдов кај вас.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Сре 08 Окт 2008, 11:32

  Се враќа калуѓерка во манастирот и и вика на сестрите:
  -Замислете сестри,на одење наваму во шумата ме нападна еден човек и ме силуваше.
  Што да правам сега?
  -Не бери гајле,само ишмукај еден лимон и се ке биде во ред.
  -А како лимонот ќе помогне?
  -Па,ако ништо друго ќе ти ја симне насмевката од лицето.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Сре 08 Окт 2008, 11:34

  Трпе го тепа синот, го криши од ќотек, од страна пука сеир комшијата ама од љубопитност му вика: Добро бе Трпе зошто толку го тепаш? Трпе: Абе утре ги земаат оценките, а јас сум на пат.

  ***********************

  Трпана се породила со двојка и лежи на породилно. Доаѓа Трпе, ги гледа децата, па оди да ја провери Трпана. Таа го прашува:
  - Е, Трпе, ги виде бебињата? Кажи колку се убави!
  - Убави се како не. Избра кое ќе го земеме?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Сре 08 Окт 2008, 11:35

  На испит на Медицински факултет, професорот ја прашува студентката.
  - Колку сперматозоиди има во тестисите на машки полов орган?
  По кратко размислување...
  - Пааа отприлика голтка, голтка ипол!!

  ******************************

  Си биле три жени и отишле на пазар.
  Дошле до тезгата со краставици и...
  - Мене дајте ми прави и дебели!
  - А за мене исто дебели, може и малку искривени.
  - А за мене било какви, за салата ми се!- рекла третата.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Сре 08 Окт 2008, 11:36

  Дечкото се враќа дома и ја гледа девојката како се пакува да си оди, и ја прашува: Душо кај се пакуваш? - Слушнав дека си педофил и сега си одам. ПЕДОФИЛsto Душо тоа е преголем збор за десетгодишна

  **********************

  Влегува човек во такси и го прашува возачот:
  -Може да пушам?
  -Може, ако не ти смета воланот.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Сре 08 Окт 2008, 11:37

  Се јавува директорот на лудница во полициска станица и бара помош за фаќање на пациентот кој избегал тој ден.
  - Висок е метар и педесет, многу е слаб и тежок околу двеста килограми...
  - Тоа не е можно, човек од метар и педесет, слаб, а тежок двеста килограми?!
  - Па нели ви реков дека е луд!


  **********************

  Си бил некој лудак во лудница. Му текнало да и напише писмо на мајка му и и напишал:
  - Мамо овде во лудницава ни е добро. Секој ден одиме на базен. Сите мои другари скокаат на нозе, единствено јас скокам на глава, а директорот на лудницата ни рече, ако бидеме добри, ќе го наполни базенот со вода...


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Сре 08 Окт 2008, 11:41

  Починал некој човек и чекајќи ред кај Свети Петар, забележал многу ѕидни часовници во ходникот. Кога дошол на ред го прашува Св.Петар:
  - А бе, што оволку часовници?
  - Е па според брзината на вртењето на казалките, гледам колку се краде во секоја земја.
  - А Македонија не ја гледам?
  - Е, часовникот за Македонија ми е во дневна, ми служи како вентилатор!

  ****************************

  Го става дедото внукот во скут, а внучко вика:
  - Дедо, ај не биди педер!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Phoenix on Чет 09 Окт 2008, 22:17

  си биле двајца без тројца и отишле во минус :hahasto:
  avatar
  Death Knight

  Male Мислења : 2
  Местолокација : Кичево
  Зачленет на : 2008-10-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Death Knight on Сре 15 Окт 2008, 18:41

  Си биле двајца, ама едниот не дошол. :dada:
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Сре 15 Окт 2008, 18:42

  Си биле тројца и напрајле самоубиство во заседа


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Tarana

  Male Мислења : 5821
  Местолокација : Струга
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Tarana on Нед 19 Окт 2008, 20:47

  Го прашвит внучето на дедото.
  Внучето : Дедо дедо шо е најубо на светот?
  дедoто :Пи**а
  оди сеа внучето кај бабаму и и вика
  Бабо бабо дедо ми рече дека најубо на светот било пи**
  а бабата,
  Ах бе внучко шо разбират дедоти,тој немат пробано К*р за да знајт
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Ивањушка on Нед 02 Ное 2008, 22:03

  -Си било некое глувче и заминало во аптека да купи аналгин.
  -Тогаш сестрата му вика да го пакувам или во кеса ке го носиш.
  -Глувчето: Сестро ке го тркалам
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Phoenix on Нед 02 Ное 2008, 22:53

  играат полицаец шах со едно куче на улица
  поминува уште еден полицаец и вика
  колега ова кучево многу паметно е а
  Што бе паметно 3 - 2 го водам у партии :hahasto:

  Sponsored content

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пон 19 Фед 2018, 10:43