Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Општи вицеви

  Share
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Општи вицеви

  Пишување by глупсон on Сре 29 Сеп 2010, 15:08

  Таткото ги вози синот и неговата женска накај дома после журка. Отвара џам и прашва:
  - Сине, да не ти дува на глата?
  - Не бе тато, сеуште се лапаме.
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Општи вицеви

  Пишување by bloody on Чет 30 Сеп 2010, 00:42

  Мујо си оди дома гладен и отвара фрижидер,а фрижидерот празен.
  Се завртува накај Фата и и вика,Фато ти ќе јадеш ќотек,а јас шо да јадам?
  avatar
  Ane Rockerka

  Female Мислења : 3900
  Местолокација : in the darkness of the night
  Зачленет на : 2008-12-30

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Ane Rockerka on Чет 30 Сеп 2010, 02:27

  Учителката им предлага на децата да си играат на букви:
  таа кажува буква, а децата кажуваат зборови кои започнуваат на таа буква. Започнале А,Б и т.н. Стигнале до буквата П. Само Иванчо крева рака.
  Учителката:
  - Кажи Иванчо.
  - Претпоставка, учителке.
  - Браво Иванчо го погоди зборот, што значи претпоставка?
  - Учителке замислете си дека по улицата поминуваат две жени кои јадат сладолед. Едната го лиже, другата го шмука. Која од нив е мажена?
  - Пааа, се засрамила учителката - таа што го шмука...
  - Не учителке, омажена е таа што има венчален прстен, а тоа што вие го мислите е само претпоставка.
  avatar
  Тротоарска Мома
  Уметник
  Уметник

  Female Мислења : 1562
  Местолокација : Тротоар
  Зачленет на : 2010-03-16

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Тротоарска Мома on Чет 30 Сеп 2010, 18:09

  Човек си оди накај дома, и крадец му става пиштол на глава и му вели:
  - Дај ми ги твојте пари!
  - Господине, јас сум важен член на владата на РМ!
  - Епа во тој случај, врати ми ги парите!!!
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Општи вицеви

  Пишување by глупсон on Пон 04 Окт 2010, 21:22

  Го прашва внучето дедо му:
  - Дедо, абе шо е то пи*ка?
  - Лелееееееееееее! Немој внучко поќе не спомнувај, то е ногу страшна работа!
  Ој внучево кај баба му, полека на прсти, да не го зауши:
  - Бабо пи*кааааааааааааааааааааааааааааааааааааа!!!
  avatar
  Mercy Seat
  Body Count
  Body Count

  Male Мислења : 2449
  Зачленет на : 2010-02-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Mercy Seat on Пон 04 Окт 2010, 23:27

  На некоја мост стои девојка, целата уплакана и готова да се фрли од него, да се самоубие. На 10-тина метри од неа случајно поминува некој згоден млад дечко, ја забележува и се затрчува накај неа за да ја спаси. Во последен момент ја фаќа за рака и ја трга од мостот и почнува да ја убедува да не се убива:

  -Млада девојко зошто посегнуваш по животот? Па пред тебе има уште толку многу работи што не си ги видела и не си ги искусила!!! Кажи ми, олесни се, што те натера ова да го правиш??

  -Јас сум сираче од мала и немам никој на светов, сега имам 19 години и досега многу машки ме имаат излажано, јас во сите барав љубов, среќа, помош, пријателство, а тие само на "онаа" работа мислат...многу пати ме имаат искористено, излажано....и сега веќе неможам да издржам!!

  -Немој така, па не се сите исти, мора да се пазиш од такви...еве јас ќе ти бидам пријател.....јас сум морнар и вечерва патувам со бродот накај Америка, ќе се патува мноогу долго, ако сакаш дојди со мене....јас несмеам да те качам на бродот пошто капетанот ќе ме убие, но скришум ќе те внесам и ќе те сместам во мојата кабина, таму ќе ти носам за јадење и пиење а ти ќе бидеш тивка....кога ќе стигнеме во Америка јас ќе останам таму некое време а тебе ќе ти најдам работа и ќе можеш таму да си ја бараш среќата.

  Морнарот го исполнил ветувањето, ја однел на бродот, ја сместил во неговата кабина и и носел јадење секој ден, доручек, ручек и вечера. Бил многу фин со неа, кога имал време седел во кабината и си правеле муабет. Со тек на времето девојката се вљубила во морнарот...па после некое време паднало и секс....и се така неколку месеци било СУПЕР, насабајле ќе станеле и ќе се "онаделе" неколку пати, вечерта кога ќе се врател морнарот повторно истото и биле многу среќни и двајцата.......

  По некое време во кабината на морнарот влегол КАПЕТАНОТ, изненаден што ја гледа девојката ја прашал:

  -Од каде ти девојко на мојот брод, и кој те донесе тукаsto

  -Леле капетане немојте да се лутите, вашиот морнар ме донесе тука, всушност ми го спаси животот, јас сакав да се фрлам од мостот пошто бев разочарана од сите машки на светот што сакаа само да ме ебат, но вашиот морнар е толку фин добар, многу го сакам и мислам дека ќе се омажам за него, ве молам немојте да го казнувате, многу е грижлив, секој ден ми носи храна и кога е слободен останува со мене да ми прави друштво, само он од сите машки не му е во глава само да ме ебе, ми вети дека кога ќе стигнеме во Америка со бродов ќе си купиме куќа и ќе живееме среќно до крајот на животот!!!

  -Те ебе тој тебе малечка, те ебе...ова е траект Албанија-Италија!!!
  avatar
  Mercy Seat
  Body Count
  Body Count

  Male Мислења : 2449
  Зачленет на : 2010-02-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Mercy Seat on Пет 08 Окт 2010, 14:50

  Отишол робокап во турска бања...И почнал да се мие со сапунчето...Се миел,се миел и му паднало сапунчето...Се наведнал да си го земи сапунчето...И на екранот на главата се појавило:NEW HARDWARE FOUND :)))
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Општи вицеви

  Пишување by глупсон on Саб 09 Окт 2010, 00:40

  - Докторе, абе многу ме чеша газо!
  - Го мијаш?
  - Абе го мијам докторе, ама по еден месец пак почнува да ме чеша!
  avatar
  Mercy Seat
  Body Count
  Body Count

  Male Мислења : 2449
  Зачленет на : 2010-02-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Mercy Seat on Саб 09 Окт 2010, 23:20

  Го прашуваат Tошо кого го сака?
  -Tошо мајка ти ја сакаш?
  -НЕ, мама ме тепа
  -А татко ти го сакаш?
  -НЕ, тато ме тепа
  -А брат ти го сакаш?
  -НЕ БЕ НЕ и тој ме тепа!!
  -Па добро бе кого го сакаш?
  -A.C. Milan
  -Е зошто?
  -Па Milan никого не тепа .
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Раткапна on Нед 10 Окт 2010, 12:55

  ^ Треба да е смешен?? Оти не е..
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Нед 10 Окт 2010, 12:57

  Напротив... смешен е


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Kelso on Нед 10 Окт 2010, 13:50

  Секој си има различен смисол за хумор.Не може на секого да се прилагодат вицевите во оваа тема.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Раткапна on Нед 10 Окт 2010, 14:19

  Абе, друго е работата Јас за Милан сум, затоа, ако на местото од Милан пишеше Гејчестер, ќе ми беше смешен
  -Мамо, мамо одам на тренинг!!-Аман бре Кристиано Роналдо, ој в соба клај си пудра за Армани рекламата, не туку скокај, тој ќе играл фудбал, пссс (знам кај е префрлен)

  Како да насмееш плавуша?Пушти и натпревар од Манчестер.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Kelso on Нед 10 Окт 2010, 15:21

  Океј сеедно.
  Мене сите фудбалери ми се исто срање и коњи.Ајде доста оф топик сега.

  инџој д рест оф д вицови.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Printers and faxes on Нед 10 Окт 2010, 22:35

  Незнам дали го имам вкропочарено следниов...ама вреди пак да се спомене...

  Си бил некој крал кој имал жена, која никако не му давала.
  Еден ден ошол кутриов крал кај некоја вештерка да бара помош.
  - аман жено спасувај, жена ми, од ко се зедовме не ми дава, помагај!
  оваа го советувала...
  - ќе ојш преку седум мориња, океани, планини, долини... и во една пештера ќе најш ламја, ќе ја отепаш, од неа ќе излези мечка, и неа ќе ја скрастиш, ќе излезе лисица, ќе ја отепаш, ќе излета птица, ќе ја отепаш и неа и ќе и го земиш јајцето, ќе ми го донесеш јајцето мене, од него ќе склопам напитак.
  овај, кутриов, така и напрајл, ошол преку седум езера, мориња, океани, планини, напрајл се ко што му рекла, го земал јајцето и го однел...и му рекла
  - е, сеа ќе праам јас напитоко, ама ќе трае долго, седум години, ти за тоа време пробви нешто, можи ќе успееш да и го опнеш...

  По седум години кралов се враќа кај вештицава, која му го дава напитокот велеќи
  - сега ко ќе појдеш дома, ќе спремиш вечера, ама глеј да е пресолена, за да е жедна кралицава. на масата ќе стајш вино, до него шишенцево со напитокот, и нема да и кажиш што е. По некое време ќе ожедне, од љубопитност, да види што е тоа ќе посегне по него и ќе се поднатрти, и ете ти шанса да и го закачиш.
  avatar
  Mercy Seat
  Body Count
  Body Count

  Male Мислења : 2449
  Зачленет на : 2010-02-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Mercy Seat on Вто 12 Окт 2010, 16:58

  Оди лезбејкана гинеколог и докторот и вика: “Браво, ова е најчистата вагина што некогаш сум ја видел“...
  “Па, да“ - му одговара - “ми доаѓа жена 3 пати неделно “
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Општи вицеви

  Пишување by глупсон on Вто 12 Окт 2010, 18:30

  Се шетаат двајца ѓупци и се разминуваат со трет кој имал пирс на носо. Ко се разминале, еднио од овие двајцата:
  - Види бе брат, овај го дупнал увото на носо!
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Општи вицеви

  Пишување by глупсон on Вто 12 Окт 2010, 19:36

  Си оел некој од кафана, пијан тенџере и застанал пред некоја куќа да се моча, ама го видел стопано и му се развикал:
  - Сиктер бе мочко низаеден, тука најде пред куќа да ми се мочаш!?
  А пијаниов:
  - Ти па пред куров мој најде куќа да градиш!?
  avatar
  Сатан Панонски

  Male Мислења : 3551
  Местолокација : Kumanovo =]
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Сатан Панонски on Вто 12 Окт 2010, 19:51

  Што означува кратенката FBI?
  - Facebook Idiots!
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by balAlajkA on Вто 12 Окт 2010, 22:14

  Мујо и Хасо биле спијале заедно во ист кревет. Некое време Хасо се подразбудува и му вели на Мујо:
  -Шо прајш бе?
  -Дркам шо прам.
  -Убоо ти е?
  -Шо знам...не баш...
  -А да си го земиш твојо!

  avatar
  Sunshine
  Brutal but effective
  Brutal but effective

  Female Мислења : 3502
  Местолокација : Skopje
  Зачленет на : 2009-08-03

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Sunshine on Сре 13 Окт 2010, 18:53

  A black guy walks into a bar with a beatiful parrot on his shoulder.
  "Wow," says the bartender. "That is really something. Where'd you get
  it?"

  "Africa," says the parrot.

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Сре 13 Окт 2010, 22:15

  - Трпе дали татко ти ти помага во домашните задачи?
  - Не учителке,последната единица по математика ептен го скрши...
  avatar
  Mercy Seat
  Body Count
  Body Count

  Male Мислења : 2449
  Зачленет на : 2010-02-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Mercy Seat on Сре 20 Окт 2010, 19:46

  На суд:
  - Зошто ја убивте вашата сопруга, а не нејзиниот швалер?
  - Па полесно е да убиеш една жена, отколку секој ден нов маж.

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Чет 21 Окт 2010, 22:44

  - Сине последен пат те прашувам,КОГА мислиш да ги поправиш единиците?!?!
  - Тато стварно ми е мило дека последен пат ме прашуваш...

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Чет 21 Окт 2010, 22:46

  - Господине Трпе,јас искрено како ваша прва соседка се надевам дека ќе го продадаете вашиот пес...Мојата ќерка вчера не можеше да го доврши часот по пеење од неговото завивање...
  - Персо да не се вреѓаме,ама вашата ќерка прва почна...

  Sponsored content

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пон 19 Фед 2018, 10:41