Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Општи вицеви

  Share
  avatar
  the_Stranger

  Male Мислења : 59
  Зачленет на : 2011-03-08

  Re: Општи вицеви

  Пишување by the_Stranger on Нед 03 Апр 2011, 02:04

  Некоја девојка дошла дома со дечкото. Веднаш отишле право во соба кај неа, и во спалната на мајка и и татко и почнало да се слуша бејбе, бејбе, ооох... Мајката на девојката се зачудила и влегла во собата од ќерката и ја прашала што правиш ќерко? - Еве мамо, имам секс со дечкото. Мајката и вика ауууууф добро е, јас мислев Justin Bieber го слушаш.
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Пон 18 Апр 2011, 10:43

  Авион паднал на еден остров. Преживеаните ги фатиле човекојадци. Ги наредиле во ред и водачот почнал да наредува:
  - Главниот пилот испечете го на жар. Помошникот негов со компири. Тие петмина патници направете ги шницли. А оваа плава стјуардеса однесете ја во шаторот.
  Синот на водачот запрашал:
  - Тато, а мама?
  - Мајка ти ... со ориз.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Пон 16 Мај 2011, 12:55

  Маж заминува на работа во странство и му вели на соседот:
  - Кога жената ќе ме изневери забивај по една шајка на вратата.

  После неколку месеци мажот се враќа од печалба и гледа само три шајки на вратата.

  Веднаш оди кај соседот:
  - Абе комши жена ми само трипати ме изневери?

  Комшијата:
  Како бе само трипати, веќе три врати сменив!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Саб 21 Мај 2011, 11:33

  Чак Норис пука со празен пиштол, нему не ми требаат куршуми

  Чак Норис може да направи дисторзија на акустична гитара

  Чак Норис ја фати Брзата птица итрица и од неа направи супа

  Чак Норис знае кога Македонија ќе влезе во Европска унија

  Која е разликата помеѓу Чак Норис и Хари Потер? – На Чак не му треба метла за да лета.

  Чак Норис е единствен човек кој може да игра тенис без противник

  Чак Норис нема сметка во банка, само ќе влезе и ќе каже колку му требаат

  Кога Чак Норис ќе влезе во вода, тој не се водени туку водата се чакнорисува

  Чак Норис е спремен за тестот, но тестот не е спремен за Чак Норис

  Чак Норис ја мие косата со солна киселина

  Чак Норис може да се дели со нула

  Чак Норис ја изгубил невиноста пред својот татко

  Чак Норис гледа филм од 90 минути за 20 минути

  Чак Норис веќе 10 години е мртов, но смртта се плаши да му каже

  Чак Норис не носи кондом затоа што не постои заштита од Чак Норис

  Зошто вселената се шири? – затоа што сите бегаат од Чак Норис

  Чак Норис го преживеа абортусот на својата мајка

  Чак Норис го номинираше Големиот брат за исфрлање од куќата

  Каубојските чизми на Чак Норис се направени од каубој

  Лезбејки не постојат, постојат само жени кои не се го запознале Чак Норис

  Еднаш Чак Норис скокна од втори спрат и падна на петти

  Што му е потребно на Чак Норис за да убие 100.000 луѓе? – Па нормално, 100.000 луѓе

  Чак Норис може да го крене столот на кој седи

  Чак Норис пали Југо од прва

  Жирафите настанаа кога Чак Норис клоцна коњ во бандера

  Кога некој ќе рече: никој не е совршен - Чак Норис ова го смета за смртна навреда

  Чак Норис со заби снима ЦД

  Кога Чак Норис го оперисаа, докторите примаа анестезија

  Чак Норис во Титаник го глумеше ледениот брег кој го урна

  Чак Норис може да направи гужва во празен автобус

  Чак Норис доби возачка дозвола кога имаше 18 секунди

  Причината зошто новороденчињата плачат е тоа што тие сваќаат дека доаѓаат во светот во кој е Чак Норис

  Чак Норис не слуша музика, музиката го слуша него

  Чак Норис знае од каде почнува кругот

  Чак Норис не го почитува законот, законот го почитува него

  Секое дете сака да е супер херој, секој супер херој сака да е Чак Норис

  Чак Норис знае кој е постар, кокошката или јајцето

  Исус одеше по вода, Чак Норис пливаше по земја


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  ~Анџелка~

  Female Мислења : 1634
  Местолокација : На гробишта.
  Зачленет на : 2010-05-16

  Re: Општи вицеви

  Пишување by ~Анџелка~ on Саб 21 Мај 2011, 12:26

  Како се вика дете што се пече во рерна на 50 степени?
  -ЖАРКО.
  Како се вика дете што се пече во рерна на 100 степени?
  -ОГНЕН.
  Како се вика дете што се пече во рерна на 200 степени?
  -ДИМЧЕ.
  Како се вика дете што се пече во рерна на 300 степени?
  -ПЕПЕЛАШКА
  Како се вика дете што се пече во рерна на 400 степени?
  -АНГЕЛ
  Како се вика дете што се пече во рерна на 500 степени?
  -РАЈКО
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Printers and faxes on Саб 21 Мај 2011, 12:29

  ^Фактички, ти би требало да си на 400 степени...

  (мала шала)
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Kelso on Саб 21 Мај 2011, 16:54

  ^

  Пробај со маче што навака сама?


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Printers and faxes on Саб 21 Мај 2011, 19:39

  ^а?
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batty on Нед 22 Мај 2011, 12:11

  Здогледал Љупчо (Frehley, Daron Malakian) некоја женска и си рекол ај да и „пријдам“ да се упознајме ова она. Ојт кај неа, прајт некој муабет, два три збора лево десно, ти реков не ми рече и таа му вика:

  - Дечко, ти не си за мене...

  На тоа, Фрили коментира:

  - Па нормално дека не сум за тебе, племето твое, за Ливерпул сум!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Татко му на Стен on Нед 22 Мај 2011, 14:44

  ^^ Добри вицови пишуваше на времето,ама и овој не е лош
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batty on Нед 22 Мај 2011, 14:47

  Дали го памтиш овај...

  Играле некој овчар и некоја златна овца Aero fighters на MAME32. И.. овчаров и велит на овцава: Сакаш да те продам в златара, да зеам некоја пара?
  И овцава, иако сконцентрирана на борбата на играта, му одговара: Ај бе да те видам, продај ме ако мојш.

  И овчаров ја продал...

  Хахахахаха


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Printers and faxes on Нед 22 Мај 2011, 14:59

  Јак е вицот за Љупчо (фрили, дарон малакиан)
  Згора и вистина е

  Ама овај му е легендарен:

  Скокал шарпланинец низ брдото, дошла овца го прашала
  - што прајш бе?
  - ево скокам...


  Го расипав вицот ...
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Татко му на Стен on Нед 22 Мај 2011, 16:13

  ^^ не ми теквит на тој со овцата,ама на тој со железниот кит се сеќавам малце.Ај напиши го
  avatar
  Ике

  Male Мислења : 97
  Местолокација : Велес
  Зачленет на : 2008-09-18

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Ике on Нед 22 Мај 2011, 20:11

  I will name my son Luke so I can say, "Luke, I am your father" and laugh about it. LOL!
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Printers and faxes on Нед 22 Мај 2011, 20:52

  Татко му на Стен напиша:^^ не ми теквит на тој со овцата,ама на тој со железниот кит се сеќавам малце.Ај напиши го

  Си бил еден железен кит, потонал и ’рѓосал оти бил железен ...

  вака нешто беше :)
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Саб 28 Мај 2011, 11:51

  Само Чак Норис може да ми го задржи вниманието на Universal Channel


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Бошко Луди

  Male Мислења : 63
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2009-01-06

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Бошко Луди on Чет 09 Јун 2011, 23:54

  Доаѓа Трпе на школо, целото лице потечено. Го прашува учителката...
  - Леле Трпе што ти е такво лицето?
  - Ми застана пчела на горната усна.
  - И те касна?
  - Не, имав среќа стариот мој ја отепа со лопата!
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batty on Саб 11 Јун 2011, 11:55

  Разговарале татко и син сперматозоиди, и таткото му рекол:
  Сине кога ке дојде моментот (ејакулација) ти мораш да бидеш прв. Ке дојдеш до портата, ке тропнеш и ке прашаш "јајце-клетка"? Тогаш ке ти отворат и ќе влезеш. И биданало така, и малиот прашал:
  Јајце-клетка?
  Не!
  Кариес петка.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by prozaque on Нед 12 Јун 2011, 02:40

  Kaко се вика мечка со пет нозе?
  -Печка!

  Како се вика гепар со три нозе?
  -Непар!


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Kelso on Пон 13 Јун 2011, 02:47

  ^^Како така татко и син сперматозоид?


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by prozaque on Пон 13 Јун 2011, 03:31

  Како?


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Kelso on Пон 13 Јун 2011, 03:45

  Да, како?


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by prozaque on Пон 13 Јун 2011, 04:03

  хахахаха...си реков виц-прашање поставуваш..не забележав дека на Горан му реплицираш.Али добро во виц-универзумот се е можно.Мислам кога во вицевите за македонец и остали националности, македонецот секогаш победува..шо останува за другото? :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Kelso on Пон 13 Јун 2011, 04:08

  хахах ај еве ти едно виц прашање:
  Зошто сперматозоидите имаат опашка? :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by prozaque on Пон 13 Јун 2011, 04:09

  Порќе?


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  Sponsored content

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пон 19 Фед 2018, 10:37