Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Општи вицеви

  Share
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Kelso on Пон 13 Јун 2011, 04:12

  За кога ќе ти се заглават меѓу заби да можеш полесно да ги извадиш. :))


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by prozaque on Пон 13 Јун 2011, 04:14

  Хахахаха..good one!


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Nemo
  Капетан
  Капетан

  Male Мислења : 1412
  Местолокација : пред фЛижидер
  Зачленет на : 2010-03-24

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Nemo on Пон 04 Jул 2011, 16:35

  која е разликата помеѓу паѓање од 10 метри и паѓање од 1 метар висина?
  10 метри: (слушаш) ааааааааааааа... туп!
  1 метар: туп... аааааааааааа!
  ----вчера ми го кажаа
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Kelso on Нед 07 Aвг 2011, 17:55

  -Еј, вчера спасив девојка од силување.
  -Како бе!?
  -Самоконтрола, брат, самоконтрола ...


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batty on Вто 23 Aвг 2011, 03:27

  Џандар запира кола заради брзо возење и му вели на возачот:

  - Друже, те чекав тебе цел ден!

  На што возачот му враќа:

  - Да? Епа ево, стигнав најбрзо што можев!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Nemo
  Капетан
  Капетан

  Male Мислења : 1412
  Местолокација : пред фЛижидер
  Зачленет на : 2010-03-24

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Nemo on Пон 19 Сеп 2011, 15:46

  Турист во Охрид нарачал виски. Кога келнерот му ја донел пијачката овој рекол:
  - Ве молам, донесете и малку мраз.
  А келнерот:
  - Аиии, да не сакаш можеби и скии!?

  **и још еден!

  Анериканец во Струмица си нарачува коњак и кока кола..
  Келнерот му носи само коњак и овој му вели; Coke?
  Келнерот: Колку!? 150 денара, колку!?
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batty on Вто 20 Сеп 2011, 03:31

  ПИЛУЛА

  Втора најдобра работа што жена мојт да ставит в уста за да избегнит брменост

  Вукајлија рулз


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batty on Нед 23 Окт 2011, 19:25

  Наоѓам студент фан на Сити и му викам: Ај, да частиш за шеската! :)

  ****

  Седат двајца јапанци кај едниот дома и јадат грозје. Едниот му вика на другиот:

  Ти го праеше?

  ___________________________________________________________

  Според тематиката, вицовите се homemade автентични.
  проценете од кого :)


  Последната промена е направена од Nothing easy на Нед 23 Окт 2011, 22:14. Мислењето е променето 1 пати


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Printers and faxes on Нед 23 Окт 2011, 21:13

  Хахах, јаки ти се... посебно овај со јапанциве... хха

  ево еден сеа што го прочитав...

  Жена му на Алекс Фергусон го будит велејќи му
  - душо, стани седум е...
  - Шо!? дадоа уште еден!?
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Општи вицеви

  Пишување by prozaque on Нед 23 Окт 2011, 21:54

  Седат две бактерии и едната му вели на другата:
  -Абе не се осеќам нешто добро
  -Де бре, шо ти е?
  -Мислам дека закачив антибиотик

  Википедидија: Јас знам се!
  Гугл: Ти можи знајш се, но јас СЕ содржам!
  Интернетот: Абе шо се курчите вие, обични сајтчиња, да ме немаше мене немаше ни вас да ве има!
  Струја: Ајде бе?!?!


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Општи вицеви

  Пишување by глупсон on Пет 05 Окт 2012, 20:45

  Се запознаваат дечко и девојка.
  - Здраво, јас сум Трпе.
  - Мило ми е, Тина.
  - Од Валентина?
  - Не, од курветина.  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Раткапна on Сре 17 Окт 2012, 01:47

  глупсон напиша:Се запознаваат дечко и девојка.
  - Здраво, јас сум Трпе.
  - Мило ми е, Тина.
  - Од Валентина?
  - Не, од курветина.


  Абе обожавам да те цитирам :)
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Општи вицеви

  Пишување by глупсон on Чет 18 Окт 2012, 21:53

  Оди некое детиште в продавница да си купи цигари и продавачката му вика:
  - Извини дечко, имаш 18?
  - А ти имаш метро да измериш!?
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Kelso on Саб 20 Окт 2012, 05:12

  Иде дечко во продавница да купи кондоми
  -Имате кондоми со вкус на јагода?
  - Не жалам дечко се потрошија.
  -А со вкус на банана?
  -Не.
  -Со вкус на праска?
  -Не дечко жалам и тие се потрошија.
  -А со вкус на јаболко?
  И го тапка еден дедо по рамо и му вика:
  Абе дечки вие ќе ебете или компот ќе правите?!


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Општи вицеви

  Пишување by глупсон on Пон 22 Окт 2012, 17:52

  Шетаат момче и девојка, кои штотуку се запознале, во парк.
  - Леле, мене ми е страв! - вели девојката.
  - Од што? - прашало момчето.
  - Страв ми е дека ќе ме силуваш.
  - Не се плаши, нема - рекло момчето.
  По десет минути девојката пак му вели:
  - Јас пак се плашам дека ќе ме силуваш.
  - Не се плаши, ти реков дека нема да те силувам - ја уверува момчето.
  По дваесет минуи шетање девојката вознемирено му вели:
  - А да ме силуваш ти мене, па да си шетамe на мира...
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Kelso on Чет 10 Jул 2014, 12:48

  Каде оваа година на одмор?
  Во Банкротос.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.

  Sponsored content

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пон 19 Фед 2018, 10:39