Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Општи вицеви

  Share
  avatar
  Batak
  Директор
  Директор

  Male Мислења : 5275
  Местолокација : Батакџилница
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batak on Чет 11 Дек 2008, 20:38

  avatar
  danna*shoe

  Female Мислења : 6846
  Местолокација : секаде, тука, тамо..
  Зачленет на : 2008-10-24

  Re: Општи вицеви

  Пишување by danna*shoe on Пон 15 Дек 2008, 01:12

  се симнал господ бог на земјата и решил да се прошета да види кој шо прави добра лоША...хху
  Еден ден решил да се направи старец и да оди во старечки дом.. и отишол таму кога да видел еден човек умира од плачење.. старецот (бог) го прашал
  Б: што ти е чОВЕкУ?
  Човекот: ништо, го изгубив син ми.
  Б: е ке го најдеме де, како изгледа син ти ?
  Ч: па мојот син е со шајки...
  Б: тааатоооооо!!!! тоа сум јас!!!!
  Ч: ПИНОКИОООО СИНЕ НА ТАТКООО !!
  :hahasto: :hahasto: :hahasto:
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Општи вицеви

  Пишување by PantomimoS on Пон 15 Дек 2008, 01:13

  avatar
  Tarana

  Male Мислења : 5821
  Местолокација : Струга
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Tarana on Вто 16 Дек 2008, 02:36

  Во купе во воз седат Грк, Македонец, стара баба и плавуша.
  Влегува возот во тунел и за неколку секунди се слуша силен сочен шамар. Кога возот излегол од тунел гркот имал црвен образ, но никој не прозборел - па така секој размислува во себе:

  Бабата си мисли:
  - Сигурно Гркот ја фатил плавушата па оваа му плеснала една...

  Плавушата мисли:
  - Хмм, Гркот сигурно сакал да ме фати, но во темница ме промашил ја фатил бабата и оваа му плеснала една...

  Гркот мисли:
  - Македонецот сигурно ја фатил плавушата, а таа сакала да му удри шамар, но го промашила и ме удри мене...

  Македонецот мисли:
  - Уф, едвај чекам да дојде друг тунел и пак да го расшамарам Грков!
  хахахаха
  закон напред Македонија United Macedonia Forever rock and roll hehehe
  avatar
  Tarana

  Male Мислења : 5821
  Местолокација : Струга
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Tarana on Вто 16 Дек 2008, 02:39

  Одi наркоман по пустината и го сретнува Исус и му вика:
  Батка дај да пафниме нешто ѓоинт така нешто!
  А Исус:
  Јас сум синот на господ!
  А наркоманот:
  Аaaaa батка, ти си бил на кокаин бе! извини.

  avatar
  Tarana

  Male Мислења : 5821
  Местолокација : Струга
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Tarana on Вто 16 Дек 2008, 02:58

  Зајакот и вели на змијата:
  - Извини што те зафркавав дека немаш нозе. А змијата му вели:
  - Добро бе, било па поминало.
  Зајакот:
  - Епа дај си рака.

  --------------------------------------------------------------
  Си одело едно ретардирано дете заедно со својата мајка.
  Наеднаш извикало: - Мамо гледај жирафа!
  Мајката: - Добро бе сине добро.
  Детето: Што добро ма ,каде е, каде?!
  -------------------------------------------------------------
  Си фатило некое девојче дечко. И сега ја прашуваат дома од каде е дечкото нејзин, а оваа одговара дека не знае. Другиот ден пак ја прашале и таа им одговорила:
  - Абе не знам од кај е ама стално в џеб носи кочан.
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Phoenix on Нед 28 Дек 2008, 21:01

  се срекаваат двајца полицајци едниот македонец едниот американец

  американецот вика. хело мај нејм ис мајкл ај ем полисмен
  македонецот вика. здраво јас сум милко и јас сум полуписмен
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Phoenix on Нед 28 Дек 2008, 21:02

  зошто жените секогаш ги гледаат порно филмовите до крај
  - очекуваат венчавање
  avatar
  danna*shoe

  Female Мислења : 6846
  Местолокација : секаде, тука, тамо..
  Зачленет на : 2008-10-24

  Re: Општи вицеви

  Пишување by danna*shoe on Нед 28 Дек 2008, 21:44

  Бил некој Лала (по амерички-фармер) од Војводина.
  Еден ден орал и слушал радио на транзистор а вестите јавуваат:'Внимание, изгледа дека се појавиле ванземаљци, ако видите нешто мало зелено, буљооко, веднаш јавете во најблиската станица'
  И додека орал нешто зелено мало претрчало поред него и го снемало у грмушки, иде он полека и го гледа: 'стварно имале големи очи' си вика.
  Му приога полека и му вика:
  -'Ја, Лала,...... орем.'
  а малово зелено му одговара:
  -'Ја, шумар,..... серем'.

  avatar
  danna*shoe

  Female Мислења : 6846
  Местолокација : секаде, тука, тамо..
  Зачленет на : 2008-10-24

  Убаво Лошо Многу лошо

  Пишување by danna*shoe on Нед 28 Дек 2008, 21:58

  Убаво: Жена ти е бремена.
  Лошо: Во утробата има цели три бебиња.
  Многу лошо: Си направил операција за стерилизација. Пред три години.

  Убаво: Жена ти не разговара со тебе.
  Лошо: Бара развод.
  Многу лошо: Таа е адвокат.

  Убаво: Ти расте синот.
  Лошо: Се мува со соседка ви .
  Многу лошо: Ти исто.

  Убаво: Син ти поминува много време во неговата соба .
  Лошо: Во собата му откриваш скриени порнофилмови.
  Многу лошо: Те има на некој од нив .

  Убаво: Маж ви најпосле се согласува-доста се толку деца !
  Лошо: Не можеш да си ги пронајдеш анти-беби пилулите .
  Многу лошо: Ги земала ќерка ти .

  Убаво: Твојот маж добро се ориентира во модата.
  Лошо: Ти разбираш, дека тајно ти ги пробувал алиштата .
  Многу лошо: На него му стојат подобро.

  Убаво: Го проведуваш фамозниот разговор за секс со ќерка ти.
  Лошо: Таа постојано те прекинува...
  Многу лошо: ...и поправа.

  Убаво: Син ти излегува на прва средба.
  Лошо: Со маж.
  Многу лошо:А тоа е твојот дечко .

  Убаво: Ќерка ти си наога работа веднаш по завршувањето ,на институтот.
  Лошо: Како проститутка.
  Многу лошо: Некој од колегите твои и се клиенти.
  Ужасно: Таа заработува повеќе од тебе.

  Убаво: Читајки го сето ова , ти се смееш.
  Лошо: Познаваш луѓе со слични ситуации.
  Многу лошо: Ти си еден од нив.
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Пон 29 Дек 2008, 11:46

  Влегвит полицаец во автобус и ги гледа луѓево се држат за шипка и им вика: Пуштите сега јас ке ја држам.
  ______________________________________________________

  Им забранила мечката на животните да се*ат низ шумата и набавила Полски вецеа, и така зајакот како што се шетал му се соке*нало и се олеснил насреде шума ама во моментот идала мечката и овај брзо го скрил гом*ото со раце идат мечкава и го прашвит:
  - Што имаш тука зајко
  - Имам пеперутка
  - Дај тргни ги рацете да ја видам
  -ааа не ке ми избегат
  -Ајде крени или чотет
  -Ок ок ево,леле ама се усрала


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Нед 11 Јан 2009, 03:04

  Зш не се родил Исус Христос во Бугарија?

  Затоа што е невозможно да најдеш таму тројца мудреци и една девица.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Morholt on Нед 11 Јан 2009, 04:34

  закон ти е вицов
  avatar
  ThE GoDfAtHeR

  Male Мислења : 30
  Местолокација : ohrid
  Зачленет на : 2009-01-08

  Re: Општи вицеви

  Пишување by ThE GoDfAtHeR on Вто 13 Јан 2009, 08:04

  мојот свет се вика музика
  секој ден ми свират цревата
  мојот свет се осум деца
  дена мајка стечајка
  avatar
  angelofpain
  Dark Angel
  Dark Angel

  Male Мислења : 690
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2008-12-30

  Re: Општи вицеви

  Пишување by angelofpain on Вто 13 Јан 2009, 09:24

  обобо кумов!!! некој опшествено социјални вицој кажвит аsto аку аку закон виц!!!
  avatar
  Batak
  Директор
  Директор

  Male Мислења : 5275
  Местолокација : Батакџилница
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batak on Вто 13 Јан 2009, 13:49

  На концерт на некоја хеви-метал група,солистот го забораил текстот од песната.Отишол кај гитаристот,да го праша:
  -Абе шупак,како иде текстот?
  -Од кај знам бе смрдле,прашај го басистот.
  Оди овој кај басистот:
  -Абе копук,кој беше текстот?
  -Не знам бе говно,иди кај тапанарот.
  Оди овој кај тапанарот:
  -Абе изрод,како е текстот на песнава?
  -Ааааа......што знам......која песна ја свириме бе?

  avatar
  danna*shoe

  Female Мислења : 6846
  Местолокација : секаде, тука, тамо..
  Зачленет на : 2008-10-24

  Re: Општи вицеви

  Пишување by danna*shoe on Вто 13 Јан 2009, 13:52

  ххахаах
  закон... ме потсеќа на овој


  оди ретардирано дете кај мајка му и вели
  Мамммоо маммммамамамоо зш сум ја вакакакковsto

  м-незнам оди прашај го брат ти

  Ббабабтоооо зш сум ја ваававкокаковsto

  не замарај оди тато го прашај

  тататтаттао зшшш сум ја оваакакккакокв

  т- ОДКАЈЈЈАЈ ЈА ДДАДАД ЗНАММАММ БЕ

  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Чет 15 Јан 2009, 12:21

  Си биле Aмериканец, Mакедонец и Русин. Биле на базен каде што кога ќе речат нешто, водата се претвара во тoа!
  Македонецот пред да скокне рекол пари и базенот се наполнил со пари!
  Русинот рекол Водка и се наполнило со Водка!
  Американецот пред да скокне во базенот се лизнал и рекол: Oh sh*t!!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  danna*shoe

  Female Мислења : 6846
  Местолокација : секаде, тука, тамо..
  Зачленет на : 2008-10-24

  Re: Општи вицеви

  Пишување by danna*shoe on Чет 15 Јан 2009, 12:22

  Двајца црнци мочаат во бунар. Едниот вика:

  -Абе ладна е водата нели?

  -Да бе, ама и срчи има по дното.
  avatar
  danna*shoe

  Female Мислења : 6846
  Местолокација : секаде, тука, тамо..
  Зачленет на : 2008-10-24

  Re: Општи вицеви

  Пишување by danna*shoe on Чет 15 Јан 2009, 12:24

  Постојат 3 видови на секс:
  1. Домашен секс: Се уште не сте се земале и со саканата се сексате по цела куќа.
  2. Креветен секс: Оженети сте веќе некое време и се сексате само во спалната соба.
  3. Собен секс: Оженети сте со години, минувате еден покрај друг во собата и си дофрлувате „Еби се!
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Чет 15 Јан 2009, 12:26

  ме изнасмеа Дано


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Општи вицеви

  Пишување by bloody on Сре 04 Фед 2009, 01:00

  Си биле двајца без тројца и ојделе у минус.

  Си биле две деца,едното паднало у шахта,а другото имало татко у Германија.

  Си биле две деца,на едното му паднало саксија врз глава,а другото извадило жолт фломастер.  Некој змеј живеел преку седум реки,седум езера,седум океани,седум села,седум градови,седум држави,седум континенти,седум планини,седум ридови и така тој едно сабајле се буди и вика ДОБРО БРЕ ШТО К*Р ЈАС БАРАМ ТУКА.
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Општи вицеви

  Пишување by bloody on Сре 04 Фед 2009, 01:00

  Некој атеист шетал низ шумата и по едно време пред него изрипала мечка.
  И атеистот коа ја видол мечката од страв извикал "Боже,помогни ми".Оддеднаш се застанало,и Господ му се јавува на типот и му вика:

  Господ: Добро бе цел живот ме негираш,викаш дека не постојам,а сеа коа си на цедило,бараш помош од мене.
  Атеистот:Е добро де,ај ако не мене тогаш напрај ја мечката христијанин,и така таа нема да ме изеде.

  И така оддеднаш повторно се се врака ко шо било и мечката ја става раката врз атеистот,погледнува накај небото и вика:Фала ти Господе шо ми ја прати оваа храна,да се слави името твое,АМИН.

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Lost on Сре 04 Фед 2009, 08:02

  Кој се петте самогласки во сексот?
  Ах,Ех,Их,Ох,Ух....

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Morholt on Вто 10 Фед 2009, 03:16

  Дали знајте како се викаше коалицијата на ДУИ и СДСМ ?

  Guns'n'Roses rock and roll

  Sponsored content

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:00