Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Студенти

  Share
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Студенти

  Пишување by Batty on Пет 23 Јан 2009, 01:34

  ЈА повикувам целата Silence студентарија овде, на воа збирно свето место, да позборуваме, па поделиме искуства од несекојдневниот, студентски живот!

  [слободно и за матуранти]


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Студенти

  Пишување by Morholt on Пет 23 Јан 2009, 01:40

  Значит можам и јас овде да се приклучам во дискусиите
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Студенти

  Пишување by Batty on Пет 23 Јан 2009, 01:41

  Ќе можиш, за да те спремиме за она што те чека.

  Патем, темава ми светна да ја отворам оти гледам дека МАкеоднија има многу нездрава студентарија.
  самите можете да процените.
  Протестите на „студентите“ во Брисел деновиве ме вознемири многу


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Студенти

  Пишување by Morholt on Пет 23 Јан 2009, 01:42

  Како мислиш те вознемирија ?
  Образложи тро
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Студенти

  Пишување by Batty on Пет 23 Јан 2009, 01:45

  Спремам коментар токму за тоа. Затоа ќе те замолам да не откривам се'.
  Ама ево малку само блиц. Студенти од Европскиот факултет, кои возат ламборџини, се бунтоваат против строгите шенген правила. Не е малку нелогично?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Студенти

  Пишување by Morholt on Пет 23 Јан 2009, 01:50

  А за овај муабет си скорз во право. Искрено на такви протести ако одит некој требит да се студентарија од државниве низ Македонија (без студенти од Охрид)
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Студенти

  Пишување by balAlajkA on Пет 23 Јан 2009, 01:58

  за малку че отворев тема, слепо...

  ај вака, прво, еве ја веста:

  Протест на македонските студенти во Брисел

  Скопје /22/01/ 07:54

  Педесетина македонски студенти од државни и од приватни универзитети, денеска и утре пред седиштето на Европската комисија ќе одржат протест против визниот режим.

  Протестот под мото „Виза нема шанси“, ќе се одвива така што пред седиштето на ЕК студентите ќе постават ограда, која симболично ќе ја претставува визната бариера.

  Акцијата „Виза, нема шанси“ ја поддржа и словенечкиот амбасадор во Македонија, Ален Бергант, кој помогнал европратениците Алојз Петрле и Јелко Кацин да ги примат студентите во Брисел.

  извор: makfax.

  ***********

  муабетов на Пејџ, на место. Јасно е дека сите `студенти` појдоја `на протести` за да се прошета по Европа тро и да си купа нови мобилки, фармерки и дизајнерски штикли. И да има нови слики за на хајфајф.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Студенти

  Пишување by Batty on Пет 23 Јан 2009, 02:19

  Пошо правило е дека треба да слушаш постар студент, јас дојдов пак на темава. Постот од Балалајка говори се'. А подршката на сите медиуми, невладини организации и манџи во државава ја прави ситуацијата уште покомплексна.
  До кога вака. дали ќе се врати 1968?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Студенти

  Пишување by balAlajkA on Пет 23 Јан 2009, 02:29

  Priest напиша:Пошо правило е дека треба да слушаш постар студент, јас дојдов пак на темава. Постот од Балалајка говори се'. А подршката на сите медиуми, невладини организации и манџи во државава ја прави ситуацијата уште покомплексна.
  До кога вака. дали ќе се врати 1968?

  мислиш на белградските или француските протести?
  оти то шо го напраеа француските студенти пред 40 години наместо да ни стој нас како урнек и поттик за да си го крениме гласот, ние ја наведнуваме глата и велиме, тоа биле други времиња.
  е како можеле бе тие да реча "Да бидеме реални, го бараме невозможното" и пак да излези на нивното? :hmmm:
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Студенти

  Пишување by Batty on Пет 23 Јан 2009, 02:31

  Француските, ами како!

  То требит да ни е урнек се согласувам, ама тоа што нема студенти е фактор да си ќутиме.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Студенти

  Пишување by balAlajkA on Пет 23 Јан 2009, 02:34

  проблемот е шо сега од старт се знајт кој студент со какви побуди и цели се запишал на факултет.

  ко че видиш дека и СЕКОЈ можи да се запиши НА БИЛО ШО и секој ден на факултет ти ја вада душата и парите... кој сакаш против кого да се крени?

  сами против себе? че излези работава студент против `студент` да се бори :hmmm:
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Студенти

  Пишување by Татко му на Стен on Саб 28 Фед 2009, 02:09

  Еве една честа слика на огласните табли низ Електротехнички Факултет,а особено на мојот институт Електроника
  Не знам дали да плачам или да се смеам
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Студенти

  Пишување by Bright on Саб 28 Фед 2009, 03:02

  смеј сееееееееееее rock and roll шо можиш да изгубиш ако се смееш? :naokolu:
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Студенти

  Пишување by Ивањушка on Саб 28 Фед 2009, 13:47

  ееее де се дешава :њењењењ: :њењењењ: особено на елекрто

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Студенти

  Пишување by Morholt on Саб 28 Фед 2009, 13:50

  Да не знајт некој на филозофски факултет како сотјат работите. Дали е заебано или не, дали е тешко за упист итн ?
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Студенти

  Пишување by Ивањушка on Саб 28 Фед 2009, 13:58

  па не знам точно што е како е, знам за учење си имаат многу, друго не.
  ќе се распрашам, знам луѓе што студираат таму :dada:

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Студенти

  Пишување by Morholt on Саб 28 Фед 2009, 13:59

  Фала Ивањушке
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Студенти

  Пишување by balAlajkA on Саб 28 Фед 2009, 16:54

  не ми се верува дека уште му се плашиш на факултетот, ти кажав дека е ок
  филозофски важи за еден од некорумпираните факултети

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Студенти

  Пишување by Morholt on Саб 28 Фед 2009, 17:15

  Аку јас да си се распрашам сепак не е мала работа
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Студенти

  Пишување by balAlajkA on Пет 24 Апр 2009, 15:15

  кхм...
  СТУДЕНТИИИИИИИИИ?
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Студенти

  Пишување by Batty on Пет 24 Апр 2009, 17:53

  Какво време дојде, страшно е да си студент. Зато не се јавуват никој


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Студенти

  Пишување by Ивањушка on Пет 24 Апр 2009, 18:13

  чекај да додје испитна сесија ќе се јавам јас тогаш да плукам по све живо и диво :hahasto:
  avatar
  Ane Rockerka

  Female Мислења : 3900
  Местолокација : in the darkness of the night
  Зачленет на : 2008-12-30

  Re: Студенти

  Пишување by Ane Rockerka on Сре 20 Мај 2009, 13:05

  Ги поддржувам за протестите, имаат аргументи си ги знаат правата и обврските и знаат што бараат...
  до душа, барем мал дел од нив излегоја ли да не поддржат нас средношколците? минаа и баш ги е гајле...
  сепак ќе размислам
  avatar
  Malice
  Шишарка
  Шишарка

  Female Мислења : 1348
  Местолокација : Жабит а Битоља
  Зачленет на : 2009-03-19

  Re: Студенти

  Пишување by Malice on Сре 20 Мај 2009, 18:18

  Barakuda напиша:Еве една честа слика на огласните табли низ Електротехнички Факултет,а особено на мојот институт Електроника
  Не знам дали да плачам или да се смеам

  Колку охрабрувачки делува на мене значи ова, чудо едно..
  Иако се изнасмејав ко го видов.
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Студенти

  Пишување by Татко му на Стен on Сре 20 Мај 2009, 18:28

  Немој и то одма да се обесхрабруваш,секогаш постои надеж дека ќе положиш во наредната испитна сесија

  Sponsored content

  Re: Студенти

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 10:54