Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Хомосексуалци во вашиот свет

  Share
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by balAlajkA on Чет 29 Јан 2009, 16:10

  Дали го прифаќате туѓиот избор за сексуална ориентација?
  како гледате на хомосексуалците, дали ги изделувате?
  што ако ваш најблизок (брат, сестра, пријател) или некој од непосредната средина (сосед, професор, колега) е хомосексуалец?
  ќе го прифатите или...

  дали е полесно да осудуваме од страна, или кога не` засега е поинаку?
  колку се либерални вашите сфаќања на оваа тема?
  како сте вие воспитувани?
  дали вие би експериментирале?
  avatar
  Shadow
  мици ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ
  мици ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ

  Female Мислења : 1198
  Местолокација : Underworld
  Зачленет на : 2008-09-22

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Shadow on Чет 29 Јан 2009, 21:21

  мене не ми мења нишо сексуалната ориентација на чоекот, битно ми е каков е како личност :]
  неам ниш против хомосексуалци, сами си избрале шо ке бидат и ја нема шо да им се мешам исто како шо и они не ми се мешаат мене. ако тоа ги прави среќни , која сум јас да ги осудувам..
  значи да, ќе го прифатам.
  ја нејќам да експериментирам, ко шо праат мн на моја возраст
  стрејт стрејт стрејт. не ме привлекуваат женски, машките се секси.
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by PantomimoS on Чет 29 Јан 2009, 21:52

  Shadow напиша:мене не ми мења нишо сексуалната ориентација на чоекот, битно ми е каков е како личност :]
  неам ниш против хомосексуалци, сами си избрале шо ке бидат и ја нема шо да им се мешам исто како шо и они не ми се мешаат мене. ако тоа ги прави среќни , која сум јас да ги осудувам..
  значи да, ќе го прифатам.
  ја нејќам да експериментирам, ко шо праат мн на моја возраст
  стрејт стрејт стрејт. не ме привлекуваат женски, машките се секси.

  ставам потпис на ова!
  ни мене не ми смета сексуалната ориентација, тоа е што е...имам доста пријатели кои се хомо или би сексуалци, но не ми менува ништо, сепак супер си се дружиме....

  јас сум си стрејт, не би го менувала тоа за да бидам популарна енд стаф, а како што кажа шедоу доста го прават тоа, у мода е...
  стрејт, пострејт здравје!

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Morholt on Чет 29 Јан 2009, 21:56

  Уф.. Добра тема
  Јас немат шанса да сменам сексуална ориентација немат потреба од некои еленистички моди, кои покасно се промовирале по османлиските зандани... Убо ми е да сум стрејт шо би се рекло и планирам да останам таков дури од мене не останат само коски...
  А доколку би имал некој близок или роднина хомо прво би пробал да го разубедам ако не полека ќе се повлеквам од него. Од религиска гледна точка не оправдано исто и од биолошка инаку немаше да имат потреба од маж за да се оплодит жената...

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Рокси on Чет 29 Јан 2009, 22:55

  Нема шанса да експериментирам, живеам како шо ме создала природата..

  Е сеа, за другите... туѓиот избор не можам и не сакам да го сменам... НЕ поддржувам хомосексуалци и такви изроди поради едноставна причина шо ми се гадит од такви луѓе, и + ако сите ги поддржуваа, децава ќе гледаа дека никој нема ништо против и ќе ја прифатеа хомосексуалноста како НОРМАЛНА работа...
  Доколку би имала пријател/ка хомосексулец/ка не би знаела шо да прам... дали да му/и се мешам во животот, дали да се оддалечам или да останам исто блиска како шо сум била и порано..
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Ивањушка on Чет 29 Јан 2009, 22:58

  еј супер тема да
  имам другарчиња хомосекцуалци и воопшто не ми сметаат, добри другари се
  немам никакви предрасуди кон нив, сепак и они се луѓе и сум ги прифатила такви кави што се, нивни избор за тоа што се, нема што да им судам јас а камо ли па некој друг :mad:
  кога би имала некој близок, роднина ќе го прифатам како таков нормално, негова е одлуката за тоа кој е и што е.
  avatar
  Korovjov

  Male Мислења : 797
  Местолокација : City of the Pyramids
  Зачленет на : 2008-11-10

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Korovjov on Пон 02 Фед 2009, 14:15

  хомосексуалноста е добра, ја намалува популацијата
  avatar
  Achad44

  Male Мислења : 200
  Местолокација : kavadarci
  Зачленет на : 2009-02-02

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Achad44 on Пон 02 Мар 2009, 01:14

  TAKA E

  дечко го кршиш уставот на форумов, без експлицитни слики - Каран
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Phoenix on Пон 02 Мар 2009, 01:16

  гадна слика . одма да се избрише! блјаааааааак ке повратев грррррррррррр

  Cinnamon*

  Female Мислења : 2194
  Зачленет на : 2009-03-09

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Cinnamon* on Чет 12 Мар 2009, 13:20

  го поддржвам скрос изборо на другите луѓе, во овај случај на хомосексуалците. имам женствени другари кој си ги сакам и со кој можам да си напрам муабет исто ко со женско. не ме нервират воопшто и не ми сметат =Д
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Batty on Чет 12 Мар 2009, 14:11

  Не ги сакам во мојата близина. Голема среќа што немам таков во мојата фамилија или пак некој близок. А доколку би имал таков некој близок роднина, веднаш би ги прекинал контактите. Кога јас сум во прашање, решението за таа, ќе речам болест, е дискриминација.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by balAlajkA on Чет 12 Мар 2009, 14:16

  не ми се верува дека сум ја отворила темава, а не сум се изјаснила!

  по природа сум либерална, отворена и АНТИхомофобна. не ми смета ничиј избор во животот, а ќе ме засега онолку колку што јас ќе дозволам.
  хомосексуалноста не ми смета, интимата си ја задржувам за себе и очекувам и другите да го направат истото без разлика со кој пол имаат секс, а кога станува збор за битисувањето и за чувствата, за мене сите се или луѓе или слики.
  најважно ми е да имаат чиста душа, да шират позитивна (во случајов gay енергија ) и да не тупат со тоа колку се самите ралични. јас не ги доживувам како фрикови, не треба и самите да го потенцираат тоа ако сакаат да бидат протолкувани како Ок (не велам нормални оти кој знај и дефинирал шо е нормално).

  во биолошките, религиозните сфери не ни навлегувам, не сум компетентна и ич не ми е ни гајле.

  all we need is love
  avatar
  Hippy

  Female Мислења : 1041
  Зачленет на : 2008-12-28

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Hippy on Чет 12 Мар 2009, 15:01

  Не ми пречат хомосексуалците мислам немам ништо против нив,нивни избор ако мислат дека луѓето од истиот пол повеќе ги привлекува нека биде така.
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by PantomimoS on Чет 12 Мар 2009, 16:21

  потпис и печат на мислењето на балалајка.
  како што се имам искажано, само малку да се надополнам...сосема ми е ок ако навистина се хомосексуалци.
  но, во последно време е у мода да си би, па сите глупи деца фураат филм и муваат кој кого стигне.и одма тоа иде и на мајспејс и на хај фајв и незнам кај sexual orientation-bi.
  аууу браво би си, и јас сум.
  тоа е глупо.
  ако навистина се би или хомосексуалци нема да им биде целта да го докажат тоа на повеќе луѓе...едноставно ќе биде дел од нивната личност и ќе се однесуваат сосема природно.и најверојатно ќе избираат место и време за одредени работи што ги прават со парнерот. :hmmm:

  Шмугле

  Female Мислења : 4307
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Шмугле on Чет 12 Мар 2009, 16:35

  воопшто не ми пречат, а ми пречат оние луге кои велат дека ги мразат.
  едно нешто, машките со обратна ориентација се многу поблиски до чувствата на женските, и искрено би сакала да си имам такво блиско пријателче.
  е сега, проблемот е за она појавување во јавност.
  тука сум против. луѓет како појава се во ред, но да поминеш низ парк и да видиш на клупа седнати две девојки, или машки, сеедно, е тоа е нешто лошо. јас не би сакала моите деца да гледаат такви работи, а не верувам и дека некој друг би го сакал истото.
  можеби и ова е некој вид на дискриминација, но друго е кога мојата керка/син верува во љубовта помеѓу маж и жена изучувајки ја преку оние приказни од типот на пепелашка и такви ствари, а друго е кога ке види како двајца мажи се бакнуваат. мислам дека тоа би имало огромно влијание врз моето дете.
  интимноста нека си ја задржуваат.
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Phoenix on Пет 13 Мар 2009, 07:48

  па интересн е фактот . колку од муабети со друштво така и од мислењата на машките кои се изјасниле пред мене на оваа тема.. очигледно е дека скоро секоја девојка одобрува .. гејс (педери ) .. а ние машките ма јок


  еве го и моето мислење... во ниеден случај не би се осетил убаво кога некој од таквите.. ке ги посочам како изгубени .. некој изгубен би ме манијачел или пак недај боже да дојде да ми прави муабет. таков нашминкат депилиран . исчупан .. напудрен намирисан . со истенчен глас и фрцкас од.. едноставно не можам, да ги смислам да ми беше роден брат би го одјавил во весник . да ми е син ми геј .. се знае на врв брда и сачмарка во чело . болје една во чело него да јаде секој ден сачмарки од позади .. гадноооооооо..........

  а балалајке што мислеше со експериментирањето .. да пробам со машко да видам дали е поубаво. не фала . ги нема оние органи кои му се потребни на едно машко да има убав и природен секс..вистински да ужива во богатствата и нежностите на женското тело .. да слуша женски воздишки .. и да осети женски оргазам ,, о јеее...

  пс. изгубениии .... Подалеку од мене!
  avatar
  Ribizlence
  Овошченце
  Овошченце

  Female Мислења : 463
  Местолокација : Skopyeaaah
  Зачленет на : 2008-09-25

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Ribizlence on Саб 14 Мар 2009, 16:26

  Јас цел живот сум опкружена со хомосексуалци и на некој начин сум среќна што ги познавам. Посебни се, ама не на лош начин, напротив, никој од нив не е расипан како повеќето стрејт луѓе што ги познавам. Според мене никој не треба да се плаши од поразличните од него, туку треба да биде среќен што постојат многу различни луѓе и нешта по светов.
  Љубов си е љубов, секој има право да се вљуби во личност, а не во пол. Докажано е дека секој се здобива со сексуална определба уште пред самото раѓање, само прашање на време е кога самиот ќе го открие тоа, така да никој не може да стане хомосексуалец затоа што видел, па ајде и он да проба.

  А што се однесува до глупирањето, баш е интересно тоа што машко доколку не е хомосексуалец, нема шанса да проба...за разлика од девојкиве. Лично јас..сум имала нешто со девојка, (тоа пошо си имам ветено дека ќе пробам се во животов, кога сме веќе кај тоа ми остана непробано уште да се омажам, да станам мајка и баба хаха ама рано е за тоа) ама некако не ми било тоа тоа, не ми иде само по себе како што ми иде со дечко.
  avatar
  Sunshine
  Brutal but effective
  Brutal but effective

  Female Мислења : 3502
  Местолокација : Skopje
  Зачленет на : 2009-08-03

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Sunshine on Чет 20 Aвг 2009, 17:38

  хмм хомосексуалноста не е болест..во врска со тоа прашање сум либерална и не ми смета нечива туѓа ориентација..како шо викаат нека прават луѓето шо сакаат се додека не му наштетуваат на некој друг со тоа.
  Имам доста геј другарчиња и се многу океј,интересни и добри другари и слушатели..
  А тие шо викаат демек хомосексуалноста не била морална је рајт.не е морално и да имаш секс пред брак па сите го практикуваат тоа,ако веќе глеаме така.
  Никогаш не би издвоила и дицкриминирала некој заради тоа,поготво ако ми е од семејството.Јас сум воспитувана либерално и на никој од мојата фамилија не му смета тоа,научена сум дека секој човек има свој избор и дека треба да го почитувам тоа.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Сашо комшијана on Чет 20 Aвг 2009, 18:18

  Priest напиша:Не ги сакам во мојата близина. Голема среќа што немам таков во мојата фамилија или пак некој близок. А доколку би имал таков некој близок роднина, веднаш би ги прекинал контактите. Кога јас сум во прашање, решението за таа, ќе речам болест, е дискриминација.

  се согласувам со Прист...
  Скраја да е...
  200 метри од мене!! Никако поблизу..
  avatar
  Владимир

  Male Мислења : 1280
  Местолокација : довезенце
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Владимир on Чет 20 Aвг 2009, 18:23

  ок сум се додека мојата сексуална ориентација не дојде во опасност. па и тие се луѓе јебига.

  немам ништо ни против оние што не ги сакаат толку. и тие придонесуваат за надчовечки достигнувања. да не трчаше Геј позади Болт, којзнае дали ќе истрчаше 9,58. глупава шега. да да немав ништо против хомосексуалците, а и не се среќавам многу често со нив за да дознаам какви се.
  avatar
  Isak

  Male Мислења : 100
  Местолокација : forum
  Зачленет на : 2009-06-16

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Isak on Чет 20 Aвг 2009, 20:06

  pederlana so sakaat neka praat u moj zivot nJe :waiting:
  avatar
  Sunshine
  Brutal but effective
  Brutal but effective

  Female Мислења : 3502
  Местолокација : Skopje
  Зачленет на : 2009-08-03

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Sunshine on Пет 21 Aвг 2009, 01:46

  Varg Vikernes напиша:
  Priest напиша:Не ги сакам во мојата близина. Голема среќа што немам таков во мојата фамилија или пак некој близок. А доколку би имал таков некој близок роднина, веднаш би ги прекинал контактите. Кога јас сум во прашање, решението за таа, ќе речам болест, е дискриминација.

  се согласувам со Прист...
  Скраја да е...
  200 метри од мене!! Никако поблизу..

  а зашо толку имаш одбивност,божем ке те заразат со хомосексуалност
  не си помислил дека можеби и они се луѓе?
  дека имаат придонесено нешто во општеството?
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Сашо комшијана on Пет 21 Aвг 2009, 02:44

  ај за тоа дека се луѓе ќе се подумам....
  ама што имаат придонесено за општевството??
  освен тоа што ми се превртува све во желудникот само кога ќе помислам на нив.
  avatar
  Гостин
  Гостин

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Гостин on Пет 21 Aвг 2009, 02:50

  Како и сите луѓе така и тие придонесвет. Сте се запрашале некоаш колку вие сте придонесле и дали то не может да го напрает и тие? Освен деца, а за жал то не е ни голем придонес ко ќе видиш колку напуштени и гладни деца постоет во светов. Мене не ми сметет хомосексуалците, немам во мое друштво и фамилија ама и да иам ќе ги поддржам нормално. то си е нивна приватност и нивни начин на живот. Мене ми се превршчат се од луѓе шо ги одбегвет и плукет по нив. Биди то шо си вистински, ама и остај ги другите да си бидет то шо се.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Сашо комшијана on Пет 21 Aвг 2009, 02:54

  ма мене не ми е галје дека ти се повраќат тебе дека сум ги одбегвел.. ајде сеа ќе ојме по нив со лигавчињата дека биле уникатни и имале право шо сакет да прат.. е многу уникатни се.. абе не знам, одлично мислење, не знам само дал ќе можиш да постигниш да го исплукаш секој шо му се гадит од изродиве светски!!
  како и секаде... на човека дај му прст тој рака ти барат..
  е ќе видиме кога ќе дојт време да можат да посвојват деца па кутрите да не знат на кого мама а на кого тато да му викнат..
  Скраја да е и подалеку.... Тешки случаи мајке ми...

  Sponsored content

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:02