Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Хомосексуалци во вашиот свет

  Share
  avatar
  Гостин
  Гостин

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Гостин on Пет 21 Aвг 2009, 02:57

  Ногу далеку замина со децава. Темава е ваљда ние како ги прифаќаме. и нормално дека не се уникатни туку то е честа појава а некој од нив одет дури со личност од различен пол заради јавноста и никогаш не се среќни ни тие ни партнерот. Како би ти било тебе да ојш со некоја и накрај да ти кажит одев со тебе само заради то шо ќе кажит јавноста иначе не ме палиш лезбејка сумsto?
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Сашо комшијана on Пет 21 Aвг 2009, 03:00

  не сакам да знаам..
  не е можно да ми се десит то и неќам да ми се десит..
  а ако беше темата како ги прифаќаме, зашто почнавте за то шо придонесле.. ако директорон на Проаква е геј ја треба да се гордеам дека ме снабдуват со вода??
  не можам, ме иритирет.. тие бие нормални.. а јас нормалниот (стрејт) како и сите останати не сме нормални..
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Ивањушка on Пет 21 Aвг 2009, 04:39

  Varg Vikernes напиша:
  а ако беше темата како ги прифаќаме, зашто почнавте за то шо придонесле.. ако директорон на Проаква е геј ја треба да се гордеам дека ме снабдуват со вода??

  Varg Vikernes напиша:
  ама што имаат придонесено за општевството??

  па колку што гледам ти почна со тоа што придонеле за општеството :hmmm:

  како и секогаш премногу буквално гледиште на работите и се фаќате за ситници.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Сашо комшијана on Пет 21 Aвг 2009, 04:46

  Whatever напиша:

  а зашо толку имаш одбивност,божем ке те заразат со хомосексуалност
  не си помислил дека можеби и они се луѓе?
  дека имаат придонесено нешто во општеството?

  aј читајте све
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Ивањушка on Пет 21 Aвг 2009, 04:46

  леле извинете :hmmm:
  avatar
  Shadow
  мици ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ
  мици ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ

  Female Мислења : 1198
  Местолокација : Underworld
  Зачленет на : 2008-09-22

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Shadow on Саб 22 Aвг 2009, 12:32

  на човек му даваш прст а тој рака ти бара..
  во случајов тие имаат право да ја бараат таа рака. зашто? затоа што нивните права како луѓе се загрозени. затоа што не им е дозволено да живеат слободно.
  а се останато што мислам е напишано во последниот пост на панк, да не се повторувам.

  UrizenIX
  V.I.T.R.I.O.L.
  V.I.T.R.I.O.L.

  Male Мислења : 1457
  Местолокација : Секаде по малку :)
  Зачленет на : 2009-03-02

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by UrizenIX on Саб 22 Aвг 2009, 12:42

  Gay people секогаш имало... и ќе има... Избор е то на поединецот што сака да биде... и никој нема да забрани на никој друг што ќе избере... ако ти смета ќе си заминиш... и ќе се дружите со оние кои ви се таман за вас...
  Што тука проповедате кој каков е, колку е забеган и слично... видете вие какви сте... Половина и поеќе тука се палите кога ќе видите две типки како се задоволуваат по порничи... а сега ви сметаат gay луѓе... Или ова машката геј популација ве плашиsto Не се плашете бе... они сакаат геј луѓе... Дај бе не ме срамете тука Мажи... се исплашивте за вашата машкост?
  Ако тие избрале да имаат партнер од ист пол како нивниот, што ве вас гајле нивните посвоиени деца како ќе ги викаат? Се грижите за туѓи деца? Па вие не можете за себе да се грижите уште не па за проблемите на туѓи посвоени деца... Глупости пишувате... Секој прави како му е волја... правете и вие така... ако ви сметаат геј луѓе избегнувајте ги... но да кажувате тие се ненормални...д ефинирајте си што е нормално...
  avatar
  Sunshine
  Brutal but effective
  Brutal but effective

  Female Мислења : 3502
  Местолокација : Skopje
  Зачленет на : 2009-08-03

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Sunshine on Пон 24 Aвг 2009, 02:55

  [quote="UrizenIX"]Што тука проповедате кој каков е, колку е забеган и слично... видете вие какви сте... Половина и поеќе тука се палите кога ќе видите две типки како се задоволуваат по порничи... а сега ви сметаат gay луѓе... Или ова машката геј популација ве плашиsto Не се плашете бе... они сакаат геј луѓе... Дај бе не ме срамете тука Мажи... се исплашивте за вашата машкост?


  конечно нормално и здраво гледиште од страна на машко.Почит за ова стварно!
  avatar
  Fantom
  Посвоен
  Посвоен

  Male Мислења : 130
  Местолокација : На старото место, кај кривото круфче.
  Зачленет на : 2008-10-19

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Fantom on Пон 24 Aвг 2009, 03:03

  Одсекогаш сум бил open-minded, за шо најчесто и ме гледет од страна ко тринаесто прасе или ко посвоено дете во фамилија.

  И педерите се луѓе. И лезбејките исто, и американците, и африканците, македонците, албанците... Дури и студентите на Електро се луѓе.
  Е сега, во сите имат говеда да ги наречам, со човечки лик а говедски манири. Педерите нека си се педери. Нека си се фаќет за гас, нека си се мувет, шо сакет нека прает, само да не ми се мешет во животов и да не ги гледам дур го прает то.
  Впрочем, истото важит за сите, не само за педерите. Шо сакет нека си прает со животот нивни, јас да неам допирна точка со то и сите среќни и задоволни.

  Треба да научите повеќето овде да живеете космополитски и во соживот со истите и различните од вас. Без разлика на сексуална ориентација, боја на кожа, вера или националност.

  Па дури и студентите на Електро сакаат да имаат другарчиња. :)
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Ивањушка on Пон 24 Aвг 2009, 03:12

  Fantom напиша:
  Треба да научите повеќето овде да живеете космополитски и во соживот со истите и различните од вас. Без разлика на сексуална ориентација, боја на кожа, вера или националност.

  Епа повеќето овде живеат во еден круг, затворени, нема влез за некој различен, зашто можеби ако стојат до некој различен од нив, можеби ќе заболат од "болеста" нели кој ја има тој некој, а недајбоже да се допрат некако затоа што може да дојде до смрт...тоа никако.
  avatar
  Fantom
  Посвоен
  Посвоен

  Male Мислења : 130
  Местолокација : На старото место, кај кривото круфче.
  Зачленет на : 2008-10-19

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Fantom on Пон 24 Aвг 2009, 03:20

  Ивањушка напиша:
  Fantom напиша:
  Треба да научите повеќето овде да живеете космополитски и во соживот со истите и различните од вас. Без разлика на сексуална ориентација, боја на кожа, вера или националност.


  Епа повеќето овде живеат во еден круг, затворени, нема влез за некој различен, зашто можеби ако стојат до некој различен од нив, можеби ќе заболат од "болеста" нели кој ја има тој некој, а недајбоже да се допрат некако затоа што може да дојде до смрт...тоа никако.

  Тоа и ме разочарува. Човекот од Прилеп кој е носител на ХИВ вирусот, Стојан Конев, живее сам и сите го гледаат со гадење и омраза. Дури и социјалната помош што му се дава му се остава на одредено место, службата не сака да има контакт со него. Жалосно е што е третиран полошо и од куче.
  Преку Кајгана беше направена хуманитарна акција преку која се собраа финансиски и материјални средства за помош на Стојан, а јас и уште тројца форумџии бевме во Прилеп да го посетиме човекот и да му ги однесеме работите. Сосема нормален човек, со таа разлика што кога ќе ме види некој на улица само ме одминува, а човекот не гледаше како архангели - само затоа што зборувавме со него.
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Ивањушка on Пон 24 Aвг 2009, 03:28

  добро сте направиле :dada: сепак ете се наоѓаат и добри луѓе.
  и најбедно е што останатите забораваат дека и оние поинаквите имаат чувства, што отфрлањето од општеството и ете бегањето и гадењето од нив боли повеќе од се. :hmmm: ама тоа е
  avatar
  Гостин
  Гостин

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Гостин on Вто 25 Aвг 2009, 15:13

  Искрено не ги почитувам хомосексуалците,бидејќи кога се создавала земјата,кога се соединиле елеметите кои се важни за човековото битие,за нивниот живот и за животот на планетата Земја,бог создал два различни пола на земјата,машки и женски за да може да се равива човековото и животинското потомство,ова е ако се водиме според библијата,ако сте ја прочитале/?Доколку сите станат хомосексуалци и женските и машките ,тогаш ке стапи крајот на потомството,нема да има рзвиток....Дали го посакувате тоа?Едноставно за се откажеме од тоа,најчесто велиме со овие зборови: Па што тоа е нивен живот,нивна работа што ке прават,но тоа не е тоа.Неможат да имаат свои деца,жално.Јас ги разбирам оние луѓе кои се родени како хомосексуалци,тоа е до некаде рабирливо,но од мода да се прават хомосексуалци, не бидува....бидете тоа што сте,имајте убав живот.
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Ивањушка on Вто 25 Aвг 2009, 19:32

  Еррррррр, вака, според библија, Бог, и слични рабоќе јас лично за ништо не се водам, така да искрено гајле ми е за такви работи.
  да се прави денес некој од мода хомосекцуалец, мммм тешко.
  е сеа муабетов е како гледаш на нив во твојот свет, батали библии и прашање дали ќе има развиток...не е потребно воопшто.
  дали си била во присутство на хомосексуалец, како си го прифатила и слично...?
  avatar
  Гостин
  Гостин

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Гостин on Пет 28 Aвг 2009, 21:08

  Види да ти кажам,нели форумов е за јавно искажување на своите мисли,тоа е мое мислење,мој факт и мој доказ за се што се случува.Ако верувате во господ или ако сте го прочитале тоа ќе знаете,се е можно,ако имате верба.Ако тебе ти е гајле не значи дека и на сите им е гајле. А што имаш толку против моето мислење?Јас само искажав што сметам и ќе си стојам на тоа......
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Bender on Пет 28 Aвг 2009, 21:19

  Значи за хомосексуалците во нашиот свет тоа е нешто неизбежно,ги има насекаде ама засега не ми сметаат...


  Последната промена е направена од God Of Thunder на Саб 29 Aвг 2009, 10:04. Мислењето е променето 1 пати


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Ивањушка on Саб 29 Aвг 2009, 02:43

  Kristijana напиша:Види да ти кажам,нели форумов е за јавно искажување на своите мисли,тоа е мое мислење,мој факт и мој доказ за се што се случува.Ако верувате во господ или ако сте го прочитале тоа ќе знаете,се е можно,ако имате верба.Ако тебе ти е гајле не значи дека и на сите им е гајле. А што имаш толку против моето мислење?Јас само искажав што сметам и ќе си стојам на тоа......
  не реков дека иам против твоето мислење, си се искажала, и ја сум ти вратила, можело кој било да ти врати, за тоа е форумов.
  ти шо сакаш пишувај си.
  е сеа на крајот од мојот пост те посочив за што е темата воопшто, џ а не за развиток и слично.
  avatar
  Mario

  Male Мислења : 97
  Местолокација : Germanija
  Зачленет на : 2009-09-07

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Mario on Вто 08 Сеп 2009, 14:08

  Хомосексуалците се како секој друг човек може за некој е тоа малце чудно и неприфатливо ама тоа е треба да ги почитуваме како секој друг. Ја ги прифаќам и ќе си праам муабетчиња заебанции ама глеј помини ја границата лошо ќе помине искрено неможам да трпам мене да ми се иживљава некој.
  avatar
  Sunshine
  Brutal but effective
  Brutal but effective

  Female Мислења : 3502
  Местолокација : Skopje
  Зачленет на : 2009-08-03

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Sunshine on Сре 09 Сеп 2009, 00:02

  Иживљавање?
  Па ако веќе ги прифаќаш,правиш муабети со нив и ги почитуваш како луѓе,ако ја преминат границата мислам дека би било пологично да цивилизиран начин да кажеш дека не си заентересиран а не тоа да го нарекуваш изживљавање.
  Мислењево не ти е баш на место извини.
  avatar
  Mario

  Male Мислења : 97
  Местолокација : Germanija
  Зачленет на : 2009-09-07

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Mario on Сре 09 Сеп 2009, 09:50

  Ја веќе ако се дружам со нив сигурно дека ќе им покажам дека не сум заинтересиран, ама не би трпел понатамошно иживљавање од нив после сите тие знаци и предупредувања.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Batty on Пет 25 Сеп 2009, 20:01

  Words that she spoke - wouldn't leave me alone

  вака ќе го почнам коментаров кој би изненадил многумина. Променет став за 180 степени. Од екстремно против во рамнодушно „не ми е гајле“.

  Еве, вака беше...

  Јас имам скоро 22 години. И низ зите тие години стоев на ставот дека хомосексуалците односно педерите (ќе пишам хомоси, оти не се само мажи обратни) не се луѓе. Дека не треба да живеат, дека доколку јас би бил на власт, прво што би направил, би било воведување на смртна казна за секој таков нетокму, пореметен извештачен. Колку бев во право, колку не - се проценува од повеќе аспекти и перспективи.
  Кога самиот ќе си го додадам фактот дека одсекогаш сум тврдел дека со педерче не би се ни поздравил, јасно е се. Дури и имам (овде) напишано дека не ги сакам ни близу. Не велам дека ги сакам ни сега...

  Но, ај вака...

  Самиот си се прашувам...не се поздравувам со хомич оти е божја грешка, оти ( ај во случајов од аспект на религиите, не само христијанството, туку СИТЕ!) не се нормални, оти прават нешто што е надвор од секој разум. Можеби е така. Но, дали јас би се поздравил со некој бивш робијаш, што бил затвор 15 години заради убиство, заради грабеж, заради разно разни НЕНОРМАЛНИ работи. Дали. Или, доколку некоја временска машина ме врати низ времето, дали јас би се поздравил со на многумина омилената личност од историјата Александар македонски, за кого (иако не верувам, нема врска) не се знае сексуалната ориентација, дали би се поздравил со него. Дали би ми било мило да го видам, да го поздравам. Во случајов што технички и фактички тој е убиец. Според многу норми и правила, наметнати дали од религија, философија и уште што не, тој е грешник, не е токму, не е нормален. Оти ако некој што не убива луѓе е нормален, тој што убива, нема логика да е нормален.
  Примериве ми се школску, ама не гледам некој друг начин да објаснам зошто јас го променив ставот

  Или најмодерно.
  дали ви значи нешто името Роб Халфорд. На некои не, на некои да. Тој е педерче, иако е метал икона, и тој според нашите тврдења не е токму, и тој е лигав, и тој заслужува бесилка. Но, на некоја чудна фора, јас лично, а и многумина кој имаат смртна причина да ги мразат педерчињата, го почитуваат Роб премногу.
  Дали јас би се поздравил со педер, ако ме прашавте пред неколку дена, ќе речев „НЕ“!
  А дали би се прегрнал, онака во рок елемент со Халфорд...што ќе речев? Или ќе зачутев, или ќе речев не знам

  Што муабет е тоа? кај е смислата.

  Друга работа...

  Тоа што го прават обратните, по никој основ не е нормално. Точно. Се согласувам. Тоа е катастрофа, тоа е страшно, тоа е гнасно, лигаво, безвеза работа. Но, што ме погодува тоа мене. Што ми е мене гајле мене кон што прави и со кого. Од кога ние ги бираме пријателите и непријателите според тоа што сакаат да „легнат“. Што би рекле старите „нека тераат очи, нека кршат глава“ Остај ги, нека не ме занима, тоа би го рекол тоа сега. Но, требаше да чујам прво една приказна за да ми ги отвори очите.
  Приказната во никој случај нема да ја обелоденам, ниту личноста што ми ја раскажа. Мини сторија. Поучна - максимално.

  Оти ги гледаме секаде. НАулица, на тротоар, на паркинг. ВО чаршија/ Тоа се луѓето што се страшно повредени од педерите. Има такви што се нарекуваат скинхеди. Па се восхитуваат самите себеси со тоа што ќе истепаат некое педерче, ќе повредат некој обратен. Ако е некој ненормален, кога ќе му дадиш такво значење (во случајов ќотек) дали си нешто поинаков од него. Како во случајот: Ако убиеш убиец - дали си поарен.
  Или дали борците за чиста околина без педерчиња наречени скинхеди ( и остали, ама први ми се намуабет тие, јбг) се понормални од самите педери? Мислите? Миииииислиш?

  Сите тие што организираат (не)ред и (не)мир на улиците, со тоа што ќе истепаат еден педер (група од 40 души тепаат еден) ......
  ....Повеlete во Чаир. Таму има група „Шверцерат“ Според македонците - група која е лигава, ненормална, извитоперена (во фаците) па решете проблем...

  Зошто не сте сеуште појдени?
  А?

  Поздрав :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  the gossip girl

  Female Мислења : 294
  Местолокација : дома
  Зачленет на : 2009-07-09

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by the gossip girl on Пет 25 Сеп 2009, 20:14

  искрено сакам најдобриот другар да ми биде хомосексуалец
  ама за жал...не е така
  avatar
  Über Alles

  Мислења : 1
  Зачленет на : 2009-10-29

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Über Alles on Чет 29 Окт 2009, 11:58


  Тоа што го прават обратните, по никој основ не е нормално. Точно. Се согласувам. Тоа е катастрофа, тоа е страшно, тоа е гнасно, лигаво, безвеза работа.

  40% од машките (стр8) и 35% од девојките (стр8) помеѓу 25 и 44 години, имале анален секс. (Истражување на американскиот центар за контрола на заболувања, 2005) Едно друго истражување од 2008, фокусирано на стр8 адолесцентите и младите полнолетници (15-21), покажало дека 16% од 1350 испитаници на оваа возраст, имале анален секс. Едно друго истражување, пак, извршено од Универзитетот Британска Колумбија (2005), покажало дека аналниот секс е застапен кај стр8ерите од 35-50%.Француско истражување од 2001, наведува дека аналниот секс меѓу стрејтерите е застапаен во просек 29% од вкупната сексуално активна популација.Кај хомосексуалците, процентите варираат, во зависност од временскиот период на истражувањето. Така, во 1914, процентот демек бил 8. Во 1950 -50. Некои америкнаски истражувања од 1997, покажуваат дека меѓу 57 и 61% од хомосексуалците практикуваат анален секс. Останатите 39-43% од оваа популација практикувала само орален секс и останатите видови на сексуално задоволување.Сега, молам, објаснете ми, што ненормално, катастрофално, страшно, гнасно, лигаво, безвезе... прават хомосексуалците, што не прават стрејтерите ?
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by prozaque on Чет 29 Окт 2009, 12:20

  Тоа што хомосексуалноста е многу повеќе од само секс и сексуално задоволување.Иако тоа е основата и поголемиот дел од поимот хомосексуалност сепак има многу повеќе работи..

  Тоа е исто како да тврдиш дека клетките на рак се исто добри како и нормалните клетки, оти нели нема разлика, исти клетки се, само овие од ракот се множат побрзо од нормалните.Ама има разлика нели?Гледано од биолошки аспект, хомосексуалоста е само биолошко самоубиство на нашиот вид.Едно од многуте.Некои тврдат дека е генска мутација, некои велат дека е само состојба на умот, некои викаат тренд, некои очајна потреба за индивидуалност и оригиналност..теории колку сакаш..Значи во секој случај не е нормално, ама тоа не значи имам нешто против тоа.Тотално сум рамнодушен.Една од ретките работи за кои сум рамнодушен.Нека прават ако сакаат и паради и партии или и двете заедно мене ќе ми биди сеедно.Не есапам многу норми, правила и сл шо ми наметнува општеството, така да која е поентата да земам да се повикам на идејата истото тоа општество да биде составено чисто од стрејт луѓе?


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by PantomimoS on Чет 29 Окт 2009, 20:14

  Има доста хомосексуалци што ги познавам...Две многу блиски личности се хомосексуалки.И тоа воопшто не ми пречи...Порано ми беше малце чудно, зошто сепак не бев навикната на нив како пар, ама сега ми се слаткиии... :)
  За секој пар, без разлика дали се педери, лезбејки или најобичен пар (машко-женско) ми важи едно правило:воздржување во јавност, чување на интима и искажување емоции за нив, во моменти кога се сами.
  Хомосексуалноста, се‘ додека е „природна“, односно неизглумена и не поради фурање на некој филм, ми е океј.Си постојат разни причини за менување на хетеросексуалноста...Ако ве интересира повеќе читнете си ја Сексуална теорија на Фројд.
  Ама, има нешто што не ми се допаѓа.Геј парадите.Зошто да ја истакнуваш твојата сексуална ориентација со таква масовна парада!?
  Ајде ако е за тоа да правиме стрејт парада.
  Мислам дека нема потреба...Сексуалната определба треба да си ја чуваме за нас...и за уште некоја личност што ни лежи во срце.Тоа е тоа. :)

  Sponsored content

  Re: Хомосексуалци во вашиот свет

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:06